Garipoğlu ailesine polis kuşatması

Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili Cem Garipoğlu'nun kardeşi, dedesi ve amcası Hayyam Garipoğlu'nun da aralarında bulunduğu 12 kişinin ifadesi alındı

 

 İSTANBUL - Münevver Karabulut cinayetinin zanlısı Cem Garipoğlu’nun amcası iş adamı Hayyam Garipoğlu ile dedesi, halası ve iki kardeşininde bulunduğu 12 kişi İstanbul Asayiş Müdürlüğüne getirildi. Uluslararası "kırmızı bültenle" aranan Cem Garipoğlu'nun yakınlarının, soruşturma kapsamında ifadelerine başvurulacağı öğrenildi. Bu kişilere Cem Garipoğlu’nun nerede olduğu ve kendisinin maddi olarak nasıl desteklendiği soruldu. 12 kişi ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılırken  Hayyam Garipoğlu açıklamalarda bulundu. Hayyam Garipoğlu, Türkiye'de her gün cinayetler işlendiğini, Güneydoğu'da şehitler bulunduğunu belirterek "Niye bu cinayet 6 aydır gündemde tutuluyor, anlamıyorum" dedi.

Alınan bilgiye göre, Gayrettepe’deki İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilenlerden 8’inin, cinayet zanlısı olarak "kırmızı bülten"le aranan Cem Garipoğlu'nun aile üyeleri. Diğer 4 kişiyse Garipoğlu ailenin yanında  çalışanlar.(dha, aa)