Garipoğlu, cinayette yalnız değildi

İSTANBUL - Etiler’de, cesedi başı kesilmiş halde çöp konteynerında bulunan Münevver Karabulut’un birden fazla katil zanlısının bulunduğu ortaya çıktı.
Adli Tıp Kurumu’nun savcılığa gönderdiği otopsi raporunun 3 Mart’taki Karabulut cinayetinin seyrini değiştirdiği öğrenildi. Karabulut’un otopsisini yapan adli tıp uzmanları, farklı kişilere ait saç ve tükürük örnekleri buldu. Kan, saç, tükürük, tırnak altı bulgularını mercek altına alan görevliler, tırnak içinde cinayet öncesi boğuşma olduğunu gösterir bulgular saptadı. Çok sayıda bıçak darbesiyle katledilen genç kızın bedeninde birden fazla kişiye ait örnekler bulundu.
Otopsiye göre; katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun genç kızı önce sırtüstü yere yatırdı, sonra da dizleriyle göğsüne bastırdı. Karabulut’un Münevver’in her iki göğsünde de bu bastırmadan kaynaklanan morarmalar belirlendi. Vücudunun birçok yerine bıçak sapladı, ardından da testereyle kafasını kesti. Uzun süren boğuşmada, genç kızın saçları çekildiği için, vücudunun her yerinde morluklar ve tırnak izleri oluştu. Münevver’in testereyle başının gövdesinden ayrıldığı belirlendi. Polisin, Garipoğlu ailesinden saç örnekleri alıp eldeki örneklerle karşılaştırılması için Adli Tıp Kurumu Biyolojik İhtisas Dairesi’ne göndermesi bekleniyor. (Radikal)