'Garipoğlu kızımı katletti, Adli Tıp Kurumu lekeledi'

Etilerde başı kesilerek çöp konteynerinde bulunan Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut'un, Adalet Bakanlığı tarafından Adli Tıp Kurumu hakkında başlattılan inceleme kapsamında ifadesine başvuruldu.


Sultanahmet'te bulunan İstanbul Adliyesi'ne eşiyle birlikte gelen Süreyya Karabulut ifade verdikten sonra çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Olayın skandal olduğunu belirten Karabulut,"Onlar da kabul ediyorlar skandal olduğunu.Bölge idare Mahkemesi'ne dava acacağım. Konuyla ilgili bilgi aldım spermlerin kızıma nasıl bulaştığı anlattılar bana. Bende Adli Tıp Kurumu'nda dönen rantları, rüşvetleri anlattım" dedi. "Gariboğlu kızımı katletti, Adli Tıp Kurumu kızımı lekeledi" diyen Karabulut, "İhmali olanlar hakkında dava açacağım. Davanın peşindeyim. Sonu nereye giderse ben de oraya kadar gideceğim" şeklinde konuştu.
Eşi Nagihan Karabulut'un ifade vermediğini belirten Süreyya Karabulut, "Adli Tıp Kurumu'nda raporlar gelmedi. Rapor gelir gelmez hemen davamızı açacağız, bu davanın seyri nereye kadar giderse biz de oraya kadar devam edeceğiz. Adli Tıp Kurumu'nda dönen kirli işler su yüzüne çıksın. Bu kurumların temiz olması lazım. Bu kurumlarda rantın dönmemesi lazım, paranın dönmemesi lazım. Ben inanıyorum ki Adli Tıp Kurumu’nda çok büyük yolsuzluklar dönüyor paralar dönüyor. Adalet Bakanlığı’na da sesleniyorum, sayın Başbakana da, Cumhurbaşkanına da sesleniyorum; "Artık yeter bu kurumları temizleyin" açıklamasında bulundu.
Vali Muammer Güler'in açıklamalarıyla ilgili sorulara Karabulut,"Nerede bulsunlar, nerede Garipoğlu, nerede ailesi, benim canım gitmiş, benim hayatım gitmiş. Bir de bu kirli ilişkiler. Artık kirli ilişkiler ortaya çıksın" şeklinde konuştu.