Garipoğlu Şirketler Grubu'nun operasyon

Garipoğlu şirket grubunun 9 çalışanı, Münevver Karabulut cinayeti soruşturmasıyla ilgili ifade verdi

 

İSTANBUL - Etiler'de çöp konteynırında başı gövdesinden ayrılmış bir şekilde cesedi bulunan Münevver Karabulut cinayetinde katil şüphelisi Cem Garipoğlu’nu yakalamak için yürütülen soruşturmada baba Mehmet Nida Garipoğlu ile amcası Hayyam Garipoğlu'nun yanında çalışan 9 kişi Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulandı.

Garipoğlu ailesinin yanında çalışan üst düzey yöneticiler, şoförler, sekreterlerin araların da bulunduğu kişilerin ifadelerinde Cem Garipoğlu’nun cinayet işlediğini televizyon ve gazetelerden öğrendiklerini ve nasıl kaçtığını bilmediklerini söyledikleri belirtildi. İki gün önce de Hayyam Garipoğlu’nun da aralarında bulunduğu 12 aile üyesi gözaltına alınıp ifadelerine başvrulmuştu.

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Savcılığı'na ulaşan bir ihbar mektubu üzerine başlatılan soruşturmada daha önceden belirlenen 8 ayrı adrese baskın yapan polis, Garipoğlu ailesine ait Burgaz Rakı ve Multinet şirketlerinde çalışan 4’ü kadın 9 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınarak Cinayet Büro Amirliğine getirilen Burgaz Rakı şirketinde müfettiş olarak çalışan Gülşah Kerpiççi ile gümrük işlerine bakan Kürşat Yılmaz ile Multinet şirketinde çalışan danışman Gülşah Selçuk, Biray Çimen, Halkla ilişkiler Müdürü Halime Çelik, Genel Müdür Uğur Yıldırım, şoför Ahmet Batur, Satın alma müdürü Mehmet Karakayalı, satış müdürü Habib Kurt, 9 saat boyunca dedektiflerin kendilerine yönelttikleri soruları cevaplandırdı. Öte yandan bu kişilerin evlerinde bulunan 7 bilgisayar da Emniyet Müdürlüğüne getirilerek incelemeye alındı.

 

 

 

TELEVİZYONLARDAN ÖĞRENDİK

 

 

 

Cinayet Büro Amirliğinde sorgulanan Garipoğlu ailesi çalışanlarının Cem Garipoğlu’nun cinayet işlediği iddialarını televizyon ve gazetelerden öğrendiklerini ifade ederek, bir daha kendisini görmediklerini söyledikleri belirtildi. Firarda olan Cem Garipoğlu’nun nasıl kaçtığını bilmediklerini söyleyen gözaltındaki çalışanlar Cem Garipoğlu’nun nerede saklandığından haberlerinin olmadıkları polise bildirdi. Yetkililer Cem Garipoğlu’nu yakalamak için operasyonların aralıksız sürdüğünü önümüzdeki günlerde de gözaltıların yaşanabileceğini belirttiler. (dha)