Garipoğlu'na operasyonda bandrolsüz rakı bulundu

Garipoğlu'na operasyonda bandrolsüz rakı bulundu
Garipoğlu'na operasyonda bandrolsüz rakı bulundu

Katil zanlısı Cem Garipoğlu tüm dünyada aranıyor.

TEKİRDAĞ - Başı kesilerek öldürülen ve cesedi Etiler’deki bir çöp konteynırına atılan 18 yaşındaki Münevver Karabulut’un cinayet şüphelisi olarak aranan Cem Garipoğlu’nun bulunduğu ihbarı üzerine Çorlu’da iki evde arama yapan polis, bandrolsüz içki buldu.
Çorlu Emniyet Müdürlüğü’ne gelen, ‘Cem Garipoğlu’nun Emlak Konutlarında saklandığı’ ihbarı üzerine harekete geçen Asayiş Büro Amirliği ekipleri mahkeme kararı ile adresi belirlenen iki daireye 10 ekip ve toplam 50 polis ile baskın yaptı. Kapıyı kimsenin açmaması üzerine çilingir yardımı ile içeri giren ekipler, iki dairede de arama yaptı. Dairenin birinde 5 bin şişe 70’lik rakı bulundu. Rakıların yapılan bandrol kontrolünde, 1500’ünün bandrolsüz olduğu saptandı. 

Garipoğlu şirketi lojmanı
Bandrolsüz olan içkilere el konuldu. Arama yapılan dairelerin Garipoğlu Şirketler grubunun TMSF’ce el konulan Burgaz Rakı Fabrikası yöneticilerine lojman olarak kiralandığı belirlendi. Baskında bulunan 1500 bandrolsüz rakı şişeleriyle ilgili olarak soruşturma başlatıldı.
Mart ayında Cem Garipoğlu’nun saklanabileceği ihtimaline karşı, Hayyam Garipoğlu’nun Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki rakı fabrikasına polis baskın yapmıştı. Burada da polis şüpheliyi ararken 100’lük ve 70’lik şişerelere 20’lik şişe bondrolü yapıştırıldığını belirlemişti. (dha)