Garson 'flört'te!

Gözde turizm merkezlerinden Side'de Lokantacılar, Barcılar ve Restorancılar Derneği, garson ve komilere yabancı kadınlarla flört etmenin yollarını öğretme kararı aldı.
Haber: KAMİL ATALAY / Arşivi

ANTALYA - Gözde turizm merkezlerinden Side'de Lokantacılar, Barcılar ve Restorancılar Derneği, garson ve komilere yabancı kadınlarla flört etmenin yollarını öğretme kararı aldı.
Side Lokantacılar, Barcılar ve Restorancılar Derneği Başkanı Recep Turan, "Çalışanlarımıza
müşteri psikolojisinin yanı sıra hangi kadınla nasıl flört edilir, onlara nasıl yaklaşılır, bu gibi konuların yollarını öğreteceğiz. Garsonlarımıza Türkiye'de tatil yapan her yabancı kadının seks için gelmediğini öğretmek gerek" diye konuştu.
Dernek üyelerine ait işyerlerinde çalışan işçi sayısının 1800 olduğunu belirten Turan, eğitim için Akdeniz Üniversitesi ile görüştüklerini söyledi. Turan, "1 Aralık 2001'de başlayacak kurslarda hem mesleki bilgiler aktarılacak, hem de yabancılara nasıl davranılması gerektiği öğretilecek. Tutucu bir çevreden gelen garson, kadın turistleri yanlış anlayıp rahatsız
edebiliyor. Turistlerle flörtün de bir yolu var. Her kadına aynı gözle bakamazsınız. Kurslarda ikili ilişkilerde nasıl davranması gerektiğini öğrenen garsonun bundan sonraki ilişkisi de kişisel becerisine kalıyor" dedi.