Gasp edip ölümüne neden oldu, 17 ayda tahliye edildi

Gasp edip ölümüne neden oldu, 17 ayda tahliye edildi
Gasp edip ölümüne neden oldu, 17 ayda tahliye edildi

Maliye Bakanlığı Başhesap Uzmanı Erdoğan Topalhocaoğlu gasp sırasında trenden düşerek öldü.

İSTANBUL - Maliye Bakanlığı Başhesap Uzmanı Erdoğan Topalhocaoğlu’nun cep telefonunu çalan ardından Erdoğan’ın düşmesi sonucu ölümüne neden olan Osman Temel 17 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi.
Karaköy’deki Hesap Uzmanları Kurulu İstanbul Grup Başkanlığı`nda çalışan Dr. Erdoğan Topalhocaoğlu’nun ölümüyle ilgili İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Osman Temel ve taraf avukatları katıldı. Temel’in avukatı Mahmut Çelik, müvekkilinin 17 aydır tutuklu bulunduğunu anımsatarak, tahliyesini talep etti. Mahkeme heyeti, üzerine atılı suç vasfının değişme ihtimali ve dosya içeriğini göz önünde bulundurarak Temel’in tahliyesine karar verdi.
30 Temmuz 2008’de Halkalı-Sirkeci seferini yapan banliyö trenine binen Topalhocaoğlu’nun cep telefonu Temel tarafından zorla alınmış, zanlının peşine düşen Topalhocaoğlu ise trenden perona düşerek ağır yaralanmış ve sonra da yaşamını yitirmişti. Olayın ardından yapılan soruşturmada polis, Temel’in, Topalhocaoğlu’na ait telefonu 100 TL karşılığında sattığını tespit etmişti. İddianamede, Osman Temel’in, ‘kasten adam öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘yağma’ suçundan da 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor. (Radikal)