Gaspçı çeteden film gibi soygun: 1 ölü

Osmanbey'de iki motosiklet ve bir araçla, 1 milyon TL taşıyan mutemedin bulunduğu otomobili durduran araçlar, emekli polisi öldürüp paralarla kaçtı
Mustafa ÖZDABAK
OSMANBEY'de, gaspçılar 1 milyon TL'nin taşındığı otomobili, önünü keserek durdurdu. Parayı isteyen gaspçılar direnen şirketin güvenlik sorumlusu emekli polisi karnından vurarak öldürdü. İki motosiklet de kullanan gaspçılar parayı alarak kaçtı.
Mecidiyeköy'deki Çağdaş Factoring görevlisi üç kişi, saat 11.30 sıralarında Rumeli Caddesi'ndeki Garanti Bankası Şubesi'nden 1 milyon TL çekti. Üç görevli paranın bulunduğu çantayı bagaja koyarak otomobil ile bankadan ayrıldı.


CAMLAR SİYAH FİLM KAPLI

Görevliler trafiğe girmemek için tenha olan Kazım Orbay Caddesi'ne girdi. Ancak otomobildekiler, cadde üzerinde duran ve plakası olmayan Honda'da yüzünden ilerleyemedi. Siyah ve lacivert renkli Honda'dakiler geri geri gelerek durmak zorunda kalan otomobile çarptı.
Şirket görevlileri kaza diyerek otomobilden indi. Bu sırada plakası bulunmayan iki motosiklet de otomobillerin yanında durdu. Otomobilden inen şirket görevlilerinin etrafını saran gaspçılar bankadan çekilen parayı istedi. Gaspçıların bagajdaki çantayı aldıkları sırada şirketin güvenlik sorumlusu 63 yaşındaki Dursun Körkoca, direndi. Gaspçılardan biri emekli başkomiser Dursun Körkoca'ya tabanca ile ateş etti. 6 kişi oldukları sanılar gaspçılar paraları alıp plakasız iki motosiklet ve camları siyah film ile kaplı olduğu için içi görünmeyen Honda otomobil ile kaçtı.


AMELİYAT MASASINDA ÖLDÜ

İki arkadaşı, karnından yaralanan Dursun Körkoca'yı Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Hemen ameliyata alınan Dursun Körkoca, saat 15.00 sıralarında hayatını kaybetti. Polis, gaspçıları arıyor.
Görgü tanığı Neşat Bay, “Herşey bir kaç dakika içinde oldu. Bir motorcunun başında kast vardı. O yüzden yüzü görünmüyordu. Bir el silah sesi duydum. Yaralıyı yanındakiler hemen otomobile bindirip hastaneye kaldırdılar” dedi. (dha)