Gaspçılar bu kez engelliye saldırdı

Son günlerde artan gasp olaylarına izmir'de yenisi eklendi. Gaspçılar bu kez 33 yaşındaki bedensel engelli Halil Artuğ'u yere yatırıp bıçakla tehdit ederek soydu.

İZMİR - Son günlerde artan gasp olaylarına izmir'de yenisi eklendi. Gaspçılar bu kez 33 yaşındaki bedensel engelli Halil Artuğ'u yere yatırıp bıçakla tehdit ederek soydu.
Artuğ, önceki gün kendisi gibi engelli olan kız arkadaşıyla birlikte Üçkuyular'daki Bedensel Engelliler Merkezi'nden çıkıp belediye otobüsüne bindi. Çift Konak Eşrefpaşa Caddesi'nde otobüsten indiğinde aynı otobüsten inen üç kişi peşlerine takıldı. Cici Parkı yakınlarında saldırganlardan biri arkadan yaklaşıp Artuğ'u bıçak tehdidiyle yere yatırırken, diğeri de kız arkadaşını olay yerinden uzaklaştırdı. Gaspçılar, Artuğ'un cüzdanı ile cebinde bulunan 20 YTL'yi ve engelli maaş kartını alarak kaçtılar.
Artuğ, "Birden arkamdan saldırınca kedilerine karşı koyamadım. Zaten koymaya çalıştığım sırada da boynuma bıçak dayadılar. Bu kadar pervasızca, şehrin göbeğinde insanları gasp ediyorlar" dedi. Artuğ, küçükken otomobil altında kaldığı için kaslarındaki çekilmeden dolayı sağ kolu ile bacağının sakat kaldığını söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7394717394710

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.