Gaspları izle Yermez'i bul

Garih cinayeti zanlısı Yener Yermez'in parasızlıktan hırsızlık ve gaspa yöneleceğini düşünen polis, bu olayları inceliyor. Gözaltı süresi uzatılan Konuşkan'ın ifadesi doğrultusunda Yermez'in 'esas sevgilisi'ne ulaşılmaya çalışılıyor.
Haber: AHMET ŞIK / Arşivi

İSTANBUL - Üzeyir Garih cinayetiyle ilgili aranan firari er Yener Yermez'in izine hâlâ rastlanamadı. Yermez'in parasız kaldığı için gasp ve hırsızlık yapacağından şüphelenen polis, İstanbul'da son bir haftada yaşanan bu tür olayları incelemeye aldı. Yermez'in yakalanabilmesi için İstanbul'da üç emniyet müdür yardımcısının koordinasyonunda, Asayiş, Terörle Mücadele, İstihbarat ve Organize Suçlar şube müdürlükleri bünyesinde kurulan dört timin çalışması sürüyor. Zanlının parasız kaldığı için hırsızlık ve gaspa karışmasından şüphelenen polis, gasp mağdurlarına Yener Yermez'in fotoğraflarını gösterdi.
Zanlının annesi Fatma Yermez ile dayısı Ahmet Bayram'ın Kayseri'nin Hisarcık beldesindeki Polisevi'nde misafir olarak kaldığı anlaşıldı. Yermez'in tekrar arayacağını düşünerek bu önlemin alındığı belirtildi.
Bu arada halen gözaltında tutulan Pınar Konuşkan için Eyüp 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nden dün üç günlük ek gözaltı süresi alındığı öğrenildi. Polisin, dün adliyeye çıkarılan arkadaşlarının 'sevgilisi başka birisiydi' demesine karşın Yermez'le ilişkisi olduğu öne sürülen Konuşkan'ın ifadesi doğrultusunda yine Yermez'le birlikte olduğu iddia edilen bir kadına ulaşmaya çalıştığı öğrenildi.
Garih'in kanı teyit edildi
Pınar Konuşkan ile gözlem altına alınan ve dün çıkarıldıkları Eyüp Adliyesi'nde serbest bırakılan kadınlardan alınan ve Polis Kriminal Laboratuvarı'nın yanı sıra Adli Tıp Kurumu'na da gönderilen kan örnekleri üzerindeki inceleme tamamlandı. Adli Tıp Kurumu'nca yapılan incelemede, hiçbir kan örneğinin, cinayet mahallinden elde edilen ve bir kadına ait olduğu belirlenen kan örneğiyle uyuşmadığı anlaşıldı. Yermez'in koğuşundaki dolabında bulunan pantolon üzerindeki kan lekesinin Üzeyir Garih'e ait olduğu ise teyit edildi.