Gaz bombaları kafalarına geldi: 3 kişinin durumu kritik

Gaz bombaları kafalarına geldi: 3 kişinin durumu kritik
Gaz bombaları kafalarına geldi: 3 kişinin durumu kritik
İstanbul'da gazlı 1 Mayıs'ın bilançosu ortaya çıkıyor: 3 kişinin hayati tehlikesi var. Onlarca kişi hastanelerde tedavi görüyor.

Radikal.com.tr - İstanbul 'da polisin sert müdahalesi ile çok sayıda kişi yaralandı. Polis 28 kişinin yaralı olduğunu açıkladı. Yine polisin açıklamasına göre kentte 2 bin 600'ü değişik illerden olmak üzere 22 bin polisin görev yaptı ve müdahale için 2 bin kapsül gaz bombası kullanıldı.
Çağdaş Hukukçular Derneği ve diğer resmi olmayan açıkladığı rakamlara göre ise şu an hastanelerde 3'ü ağır olmak üzere onlarca kişi tedavi görüyor. Serdal Gül, Dilan Alp ve Fehmi Oran Meşe adlı kişilerin hayati tehlikesi bulunuyor.
Saat 16.00 itibariyle yaralılardan tespit edilebilenler şöyle:

- Serdal Gül: Kafasına isabet eden biber gazı nedeniyle Memorial Hastanesi’nde ameliyatta.
- Dilan Alp: Kafatası gaz bombası ile kırıldı, Taksim İlkyardım Hastanesi'nde ameliyatta.
- Fehmi Oran Meşe: Kafasına isabet eden biber gazı nedeniyle Şişli Etfal Hastanesi’nde ameliyatta.
- Emrah Akbaba: Türkiye Hastanesi’ne kaldırıldı. Başına dikiş atıldı. 
- Zeynel Sabaz: Acıbadem Hastanesi’nde kafatası çatlağı ve beyin kanaması riski ile bekletiliyor. 
- Şafak Kurt: Şişli Etfal’de... Bütün vücudu kızarıklık içerisinde durumu ciddi. 
- Zeynel Nihadioğlu: Gözaltında, sağlık durumunun iyi olmadığı bildirildi.
- Ali Uğurlu: Türkiye Hastanesi’nde, parmağında kırık var.
- Rıza Soylu: Omzu ile boynu arasındaki kemiğe gelen gaz bombası nedeniyle yaralandığı bildirildi. Ancak nerede olduğu bilinmiyor.
- Esin Yıldız: Kafasına ve ayağına gaz bombası isabet etmesinden ötürü Türkiye Hastanesi’ne kaldırıldı. 
- Zafer Yolcu: Haseki Eğitim Hastanesi'nde tedaviye alındı.


  http://www.radikal.com.tr/1131799113179914

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  akp 12 eylül çocuğudur - metinarslan

  akp 12 eylülün öz çocuğudur faşizmi sokaklarada en acımasız şekilde uygulayan ünüformasız diktatörlüğün ta kendisidir.demokratik taleplere şiddet uygulayan kenan evren gerekliydi yaptık diyor akpliler de aynısını tekrarlıyor .HADİ aradaki farkı bulun.ama düşünmeyin çünkü yok

  31 mart - onok

  o taksim her sene alınır.. istediğin yere kışla dik..

  SENARYO AYNI - Selimserincan

  Kafa aynı kafa.Yahu siz hiç medeni olamayacak mısınız? Dünya standartlarına uymayacak mısınız? Elli yıl önceki yöneticilerin zihniyeti neyse şimdikiler de öyle.Sizi başa getirenler utansın.

  Bu kadar polisi Taksim'de halkin guvenligi icin kullanabilseydik! - Turk

  Taksim'de, sozu edilen, cukurlarin etrafini polis barikatlari ile cevirip; guvenlik icerisinde toplanti-miting yapmalarini saglasaydik? Nasil olurdu? *** Halkin verdigi vergilerle gorev yapan gorevli-burokrat-siyasetciler; halka hizmet vermek icin var olduklarini ne zaman ogrenecekler? *** Ucaklar dolusu polis getirip Istanbul halkini coplatmak yerine; bu kadar insan gucunu onlarin guvenlikleri icin kullanmak neden aklimiza gelmez?

  Türbancilar yürüyüs yaparsa - siradanbirisi

  onlara baci gözüyle bakar cici polisimiz. Onlarin her türlü yasadisi uygulamalarina göz yumuluyor. Fakat islamci, fetocu, recepci olmayan herkes ya namusuz yada vatan haini ilan ediliyor.

  ... - noelon

  ya dostlar... bu günü gördük hep beraber... demokrasi havarisi diye diye ayaklarını yaladığınız akepe ve temsilcileri şimdi siz ve sizin gibilerden de güç alarak tüm özgürlük nidalarını askerleri, ordusu aracılığı ile eziyor bastırıyor... ne diyeceksiniz "yetmez ama evet"çiler? bence kul, köle ve yağdanlık olmaya devam edeceksiniz... iktidarın rüsgarını, parasını ve kokuşmuşluğunu arkanıza almak güzel di mi? ha bir de sevgili mükremin... akil birisi olarak bu duruma söyleyecek sözün var mı? susacak mısın?

  işçinin emekçinin bayramını çok görenler - sabahattinali

  tüm dünyada kutlanan uluslarası işçi bayramı anlaşılan sadece bizim ülkede yasak tıpkı şiirleri tüm dünyada onlarca dilde okunurken tek kendi ülkesinde yasaklı olan koca nazım gibi.demokrasinin koca bir yalan olduğu demokrasi diye yutturulmaya çalışılan sistemin sadece sermaye sınıfının çıkarlarını koruduğu gerçeği bir kez daha yüzümüze kırbaç gibi indi.dilerim bayrak cumhuriyet mitinglerine koşan emekçilerde anlar bir gün.bugün resmi tatil olmasına rağmen kölelik koşullarında çalışmaya zorlanan milyonlarca emekçi 1 mayısın kendi bayramları olduğunu birlik dayanışma mücadele günü olduğunu bugüne kadar kendilerine ahlak diye dayatılanın kendi ahlakları olmadığı gerçeğini bir gün elbette öğrenir...