Gaz bombası 'militan'ı bulmuş!

Gaz bombası 'militan'ı bulmuş!
Gaz bombası 'militan'ı bulmuş!

İstanbul da polis, 1 Mayıs ta Taksim e çıkmaya çalışanları gaz bombalarıyla durdururken çok kişi kapsüllerle yaralandı.

İstanbul Valisi, polisin 1 Mayıs müdahalesini savunurken, gaz bombasıyla başından yaralanan Dilan için "Örgüt üyesi, bizde kayıtları var" dedi.

İstanbul ’daki olaylı 1 Mayıs’ın yankıları sürerken İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, polisin gaz bombalı, sulu müdahalesini savundu. Vali, olayda başına isabet eden gaz bombası kapsülüyle ağır yaralanan 17 yaşındaki lise öğrencisi Dilan Alp’le ilgili de “Dilan örgüt üyesidir, marjinal grup üyesidir. Bizde kayıtları vardır” dedi.
Vali Mutlu, 1 Mayıs’la ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. “Yaralıların üçü de militandır” diyen Mutlu, “Dilan çatışma içindedir. Tam bir radikal mensuptur” diye konuştu.

‘Vicdanım rahat’
Vali Mutlu, DİSK’in yaşanan olaylarla ilgili dava açacağıyla ilgili açıklamasına da şu yanıtı verdi:
“Arzu edilen her yere müracaat edilebilir. Dünyanın ne kadar mahkemesi, ülkemizin de ne kadar yüce mahkemesi varsa, hepsine müracaat edilebilir. Benim en büyük mahkemem vicdanımdır. Bu konuyla ilgili o kadar rahatım ki almış olduğum karar kendi vicdanımda fevkalade doğrudur. Yaptığımız hiçbir eksik işlem yoktur. Yanlış işlem de yoktur. Fevkalade doğruyu yaptık. Benim bu söylediklerime hukuken ve vicdanen sağlam duruşumuza rağmen, insanları bu gayri hukuki alana davet ederek dünki olayların bu noktaya gelmesine sebebiyet verenler sorumlu olamayacaklar mı? Bunun hesabını vereceklerdir. Bütün bu olaylardaki bu malzemeler, molotoflar, bilyeler, taşlar, bunlar kim için? Şimdi herkes dönüyor diyor ki İstanbul’da polis gaz attı. Ne atacaktık? Böyle bir şey yok. Herkes hesabını açık ve net verecek. Ben asla devletin memurunun eli sapanlı eli taşlı, eli bilyeli, eli silahlı insanların saldırılarına hiçbir şekilde müsaade edemem. Bunların karşısında çelik gibi durmaya devam edeceğiz. İstanbul sahipsiz değildir. İstanbul’u 3 bin tane marjinal gruba teslim edecek halimiz de yoktur.”

İzmir ’de 1 kişi öldü
Öte yandan İzmir’deki 1 Mayıs kutlamasından kötü haber geldi. Önceki günkü kutlamada yaşanan arbedede yaralanan İbrahim Kutluay (58) yaşamını yitirdi. Kutluay’ın kalp krizinden öldüğü öne srüldü.


  http://www.radikal.com.tr/1131992113199212

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  1 Mayıs ve Vali - birdost33

  Neden acaba İstanbul bu sene geçen seneki gibi kutlayamadı 1 mAyıs'ı ? diye sorduğumuzda en makûl cevap "Vali'nin hatalı görüş ve tutumlarıdır buna sebep." deriz. Sen İstanbul'a polis yığacaksın, tonlarca gaz bombası bulunduracaksın "hayrola vali efendi harbe mi hazırlık bu ?"diye sormazlar mı? Geçmişten ders alamıyan yönetici işleri arapsaçına çevirir ki zaten böyle olmuştur. Köprüleri kaldırmak,vapurları çalıştırmamak, yolları kesmek ne kazandırdı? Fiyaskosu oldu yönetimin. Tabii bütün bu hatalara sebeb, Vali'ye verilen talimatlat, direktifler olsa gerek.Şu da bir gerçekki, toplumsal hareketler yönetimin hatalarının çoğaldığını gösterir.Yöneticiler iç ve dış siyasetteki hatalarını sürdürmemeliler. Geriye dönüp ders çıkarılacak olaylardan ders çıkarın ki bundan sonra bu gibi nahoş hadiseler olmasın. Adama iş değil, iş'e adam bulunmalı.Devlet yönetiminden Aile yönetimine kadar uzar bu iş. Bizim bilip öğrendiğimiz "hatalı olan yönetim halk hareketinden korkar."Keşke Halkın arasına girip kaynaşabilseniz, keşke etten bir duvar arkasında dolaşmasanız. İşte o zaman nabzı tutarsınız. Kulaklarınıza fısıldananlar sizi yükseltiği gibi yerin dibine de sokar. Lider o dur ki, Milletinin peşinden gider ve ize bakarak O'nun ihtiyaçlarını tespit edip halleder. Önüne geçilmez Türk Milletinin. Türk Milleti uşaklığı hiç mi hiç beceremez.

  VALI HAKLI - Secret Garden

  bu kiz bir kere esmer.ismide dilan kürt veya alevi ismi zaten bunlar kesinlikle suc kapsasimda sayilmali.valiye gore gidersek yuce ulu kahraman super turk polisini kutlamamiz gerek.dusunsenize 100 bin kisi icinde polis sadece orgut uyesi vuruyor.bundan daha fazla ovunulecek birsey varmi? masum isciler isciler cocuklar degil,orgut uyesini vurmak bile buyuk bir basaridir.kaddafinin saddamin son donemleri gibi bir durum var.onlarda halk tarafindan oldurulmeden once halkina bocekler keneler demeye baslamisti ve ben senin babanim diyede diretiyordu.vali bey diyorki bize guvenin biz yanlis yapmayiz.ee sayin vali doguda 6 sene icerisinde 139 cocuk nasil oldu? bunlarin hesabini verdinizmi? ceylanlar ugurlar hala adalet bekliyor.uludereler hala hesap beklerken polisin askerin neyine guvenecegiz?

  polis öğretmeni tuğrul beye - nesimk

  şu fotoğrafı Polis akademisi öğretmeni tuğrul beye göstermek lazım. zat diyorki gaz bombası havaya ateş edilerek insanların üzerin atılı ve hedefte insanlar olmaz. bu resimdeki Sözüm ona polis bey hedef gözeterek ve bilerek gaz bombasını ateşliyor. Polisleri nasıl canavar haline getiriyorlar böyle. Kimse polisi sevmiyor kardeşim böyle polisi ALLAH düşman başına vermesin. insanların üzerine ateş edeceksin sonra havaya ateş ettik bu çekirdek güdümlü idi gitti Dilanın başına isabet etti çünkü dilan Militan. AYIP,AYIP

  göstericiler çukura düşmesin derken.. - bırıncı

  şaka gibi geçti bu 1 Mayıs... göstericiler çukura düşmesin derken bir çok kişi hastaneye kaldırıldı. güler misin, ağlar mısın? peki ben şunu soruyorum sadece: binlerce polisi o çukurun etrafına dizseydiniz ve geri kalan yerlerde kutlama yapılsaydı, olmaz mıydı?

  delil - draguerilla_

  sadece bu haberin fotoğrafı bile 'gaz kurşunlarının' gereği gibi kullanılmadığına bir delildir. nerede o 45 derecelik açı?

  KAYDI OLAN ÖRGÜT ÜYESİNE GAZ FİŞEĞİ SIKMAK SERBEST.SERBEST ATIŞA DEVAMA CEVAZ TANIMAK. - m.rozbilen

  Velevki,örgüt üyesi sende kaydı var.Bu onu vurma gerekçesi olabilir mi? Kafasına gaz fişeği sıkmaya haklılık kazandırmaya çalışmak.Buna ayıbın da ötesinde söyleyecek söz bulamıyoruz.Özür dilemek bu kadar zor mu sayı vali?

  vali aşağı - kullaniciadlikisi

  vali istanbvul sahipsiz değildir demiş. istanbulun sahibi polis mi? istanbulun sahibi sermaye mi? istanbulun sahibi AVM sahipleri mi? marjinal gruplarmış. e siz hiçbir işçiyi almadınız taksime? istanbul işçinin değil mi? taksim işçinin değil mi? vicdanının rahat olabilmesi için önce vicdanının olması gerekiyor.