Gaz bombası 'militan'ı bulmuş!

Gaz bombası 'militan'ı bulmuş!
Gaz bombası 'militan'ı bulmuş!

İstanbul da polis, 1 Mayıs ta Taksim e çıkmaya çalışanları gaz bombalarıyla durdururken çok kişi kapsüllerle yaralandı.

İstanbul Valisi, polisin 1 Mayıs müdahalesini savunurken, gaz bombasıyla başından yaralanan Dilan için "Örgüt üyesi, bizde kayıtları var" dedi.

İstanbul ’daki olaylı 1 Mayıs’ın yankıları sürerken İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, polisin gaz bombalı, sulu müdahalesini savundu. Vali, olayda başına isabet eden gaz bombası kapsülüyle ağır yaralanan 17 yaşındaki lise öğrencisi Dilan Alp’le ilgili de “Dilan örgüt üyesidir, marjinal grup üyesidir. Bizde kayıtları vardır” dedi.
Vali Mutlu, 1 Mayıs’la ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. “Yaralıların üçü de militandır” diyen Mutlu, “Dilan çatışma içindedir. Tam bir radikal mensuptur” diye konuştu.

‘Vicdanım rahat’
Vali Mutlu, DİSK’in yaşanan olaylarla ilgili dava açacağıyla ilgili açıklamasına da şu yanıtı verdi:
“Arzu edilen her yere müracaat edilebilir. Dünyanın ne kadar mahkemesi, ülkemizin de ne kadar yüce mahkemesi varsa, hepsine müracaat edilebilir. Benim en büyük mahkemem vicdanımdır. Bu konuyla ilgili o kadar rahatım ki almış olduğum karar kendi vicdanımda fevkalade doğrudur. Yaptığımız hiçbir eksik işlem yoktur. Yanlış işlem de yoktur. Fevkalade doğruyu yaptık. Benim bu söylediklerime hukuken ve vicdanen sağlam duruşumuza rağmen, insanları bu gayri hukuki alana davet ederek dünki olayların bu noktaya gelmesine sebebiyet verenler sorumlu olamayacaklar mı? Bunun hesabını vereceklerdir. Bütün bu olaylardaki bu malzemeler, molotoflar, bilyeler, taşlar, bunlar kim için? Şimdi herkes dönüyor diyor ki İstanbul’da polis gaz attı. Ne atacaktık? Böyle bir şey yok. Herkes hesabını açık ve net verecek. Ben asla devletin memurunun eli sapanlı eli taşlı, eli bilyeli, eli silahlı insanların saldırılarına hiçbir şekilde müsaade edemem. Bunların karşısında çelik gibi durmaya devam edeceğiz. İstanbul sahipsiz değildir. İstanbul’u 3 bin tane marjinal gruba teslim edecek halimiz de yoktur.”

İzmir ’de 1 kişi öldü
Öte yandan İzmir’deki 1 Mayıs kutlamasından kötü haber geldi. Önceki günkü kutlamada yaşanan arbedede yaralanan İbrahim Kutluay (58) yaşamını yitirdi. Kutluay’ın kalp krizinden öldüğü öne srüldü.