Gaz fişeği Cihangir'de eve düştü

Gaz fişeği Cihangir'de eve düştü
Gaz fişeği Cihangir'de eve düştü
Yolsuzluklara karşı dün akşam yapılan eylemde polisin attığı fişek Cihangir'de bir evin camını kırarak içeri düştü. 1 yaşındaki bebeklerinin fişeğin düştüğü odada olduğunu anlatan aile suç duyurusunda bulunacak.
Haber: ELİF İNCE - elif.ince@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBULYolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında ortaya çıkan iddialara karşı dün akşam Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla düzenlenen eylemlere polis müdahalesi sırasında Cihangir’de bir ev de polisin attığı gaz fişeğinin hedefi oldu. 1 yaşındaki bebeklerinin altını değiştirdiği sırada oda camının kırıldığını ve içeri gaz fişeğinin düştüğünü anlatan Cevdet Oğuz, savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Oğuz, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Dün akşam saat 21.30 civarında polis Cihangir’de Firuzağa Cami önünde toplanan gruba müdahale etti. Attıkları bir gaz kapsülü de salon camımızı kırarak odanın ortasına düştü. Saniyeler içinde ne yapacağımı düşündüm ve bir aylık yavrumu kucaklayıp evi terk etmenin en doğru şey olacağına karar verdim. Yavrumu altı çıplak bir şekilde kucaklayıp kendimi evin dışına attığımda merdivenin altından da gaz geldiğini gördüm. Evin içinde kalan eşime ‘yukarı çık’ diye bağırarak iki üst katımdaki komşumuza sığındım. Fişek bebeğimize de isabet edebilirdi, bebeğim gazdan boğulabilirdi. Polis terörü ile en yakınımızda evimizde, yuvamızda karşılaştık.”

Oğuz, bugün ısrarlı aramaları üzerine polis ekiplerinin evde inceleme yaptığını, ilerleyen saatlerde nöbetçi savcıya suç duyurusunda bulunacağını belirtti.