@ismailsaymaz

Gaz fişeğinin Figen Yüksekdağ'ın kafasına isabet etme anı kamerada

Gaz fişeğinin Figen Yüksekdağ'ın kafasına isabet etme anı kamerada
Gaz fişeğinin Figen Yüksekdağ'ın kafasına isabet etme anı kamerada
Silvan'da sokağa çıkma yasağı uygulanan mahallelere girmek isteyen HDP'lilere polis tazyikli su ve gazla müdahale etti. Müdahale sırasında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın başına gaz fişeği kapsülü isabet etti.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL-HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken ile milletvekillerinden oluşan heyet, beraberlerinde kalabalık bir gruplarla sokağa çıkma yasağının bulunduğu Silvan'ın Tekel, Mescit ve Konak mahallelerine yürümek istedi. Aralarında Firen Yüksedağ'ın da bulunduğu grup bir süre yürüdükten sonra önleri zırhlı araçlarla önlem alan polis ekipleri tarafından kesildi. Polisin güvenlik gerekçesiyle yürüyüşe izin vermeyeceğini bildirmesinin ardından HDP'lilerle aralarında tartışma çıktı. Grubun dağılmaması üzerine polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Gaz fişeğinin Figen Yüksekdağ'ın kafasına isabet etme anını HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan çekti. 

 


  http://www.radikal.com.tr/147153714715372

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  EX ORIENTE LUX - Gılgameş

  Yorum tek: Bu zulmü yıkacağız! AKP seçimi kazandığına fazla sevinemeyecek. Türkiye'nin batısındaki sessizlik ibret verici. Sağcısı da solcusu da susuyor. Susmaya devam etsinler. Birgün onları da bekleyen bu!

  Demokrasi buysa, Kral Polis! - ron

  başörtülüler kelepçelenince ortalığı ayağa kaldıranlar acaba bu görüntülere ne diyecek? ama ne diyecekleri belli zaten. Muhtemelen polise terfi gelir.Demokrasi istemek, adalet istemek çok komik artık. yazarken bile endişeliyim. Değerli bir yazarımız bile uyarmıştı okuyucu. "bilgileri alıyorlar" demişti. korkunç bir durum. inanılmaz bir sansür. ölümcül bir otosansür.Ortaçağa gözü kapalı koşanların ardından sürükleniyoruz. Alem buysa, tabi ki kral "Onlar".