Gaz sıkarken küflü ekmek yemişler!

Gaz sıkarken küflü ekmek yemişler!
Gaz sıkarken küflü ekmek yemişler!
Polis sendikası Emniyet-Sen de 1 Mayıs bilançosu çıkardı: Küflü ekmekle 30 saat mesai
Haber: ENİS TAYMAN / Arşivi

İSTANBUL - Türkiye ’nin ilk polis sendikası Emniyet-Sen de İstanbul’daki olaylı 1 Mayıs’ın ardından bir bilanço çıkardı.

Genel Başkan Faruk Sezer imzalı açıklamaya göre olaylar ‘sendika başkanlarının ve devlet yetkililerinin gereksiz inadı yüzünden’ meydana geldi.

Sendikalı olarak polisin ilk 1 Mayıs’ı olduğu da belirtilen açıklamada Emniyet-Sen bir de İstanbul bilançosu çıkardı:

Bu bilançoya gore polisin gözüyle 1 Mayıs şöyle geçti:

Polis 20 saatin üstünde görev aldı.

Taksim’de görev alan çevik kuvvet birimi 30 saat üzeri çalıştı.

Görev yerlerinde ihtiyacını gidermek için hiçbir imkan yaratılmadı

1 Mayıs’ta görevli polislere dağıtılan kumanyaların küflü, bozuktu. Birkaç polis yediği kumanyadan etkilendi. Bu nedenle kumanyalar acilen toplatıldı; öğle yemeği ancak saat 16:00 da dağıtıldı.

1 Mayıs olaylarında 22 polis 3 vatandaş yaralandı.

Şahin birimlerinde görevli polis memuru linç girişimine maruz kaldı ve ağır şekilde yaralandı.

Bir polis ağır çalışma dolayısıyla kalp krizi geçirdi ve hastaneye kaldırıldı.

Ekstra izin veya ücret de ödemesi öngörülmedi.

Bir polis hala yoğun bakımda.


  http://www.radikal.com.tr/1132067113206720

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sayın valime soruyorum - mutafx

  sayın valim allah aşkına bu resim deki memur arkadaş gaz bombasını 45 derece acıylamı sıkıyor bi bakın lütfen .

  @TheSellimmo - user1107643

  Polislerin haklari savunulmalidir diye komik bir söylemde bulunmussun. Onu da ben mi savunacagim? Polis yesin küflü ekmegi, gelsin bana dayak atsin, sonra da ben "polisime küflü ekmek yedirmeyin agabey" deyip bana dayak atan adamin avukatligina mi soyunayim? Söyle olmasi daha mantikli degil mi? Polis küflü ekmegi yer, buna sebep olana da baskaldirir, görevini yapmaz, cok da umurumdaydi der, önce sartlarimi iyilestirin, sonrasinda görevimizi yapariz der. 20 saat esek gibi calisacagina güzelcene bir örgütlenseler, mesai saatleri daha insana yarasir hale gelir ve böylece de emekcilere daha insana yarasir sekilde davranirlar. Yalan mi?

  Emniyetin ayıbı - osin1962

  Utanılacak bir davranışı sanki gurur duyulacak bir olaymış gibi açıklamaları çok ilginç.Yani koskoca emniyet teşkilatı polisine küflü ekmek yediriyor ve bunu bir fedakarlıkmış gibi sunuyor halka.

  Osmanlı oyunları bunlar... - lastikordek

  yani görüldüğü gibi valimiz polisi iyice kızdırdıktan sonra halkın üstüne salmış. sapla samanı ayıramayan poliste valiye saldıracağına halka patlamış. yani ortada hem polisi hem de emekçileri provake eden bir vali var. şimdi içişleri bakanı olan zat da valiyken aynı dalavereleri çevirirdi. saftirik halkımızda şimdi polisin haline üzülüp emekçilere ateş püskürür. nedenini anlama zahmetine katlanmadan yargısız infaz yapar. hakkaten bidon kafalı derken başbakan haklıymış.

  Adalet saf gerçekte gizlidir. - Dedemkorkut

  Emekçi, işçi, hak arayan ve zulme uğrayan... vs. ayaklarıyla belli bir ideoloji etrafında kümelenmiş kişi veya grupları korumaya çalışanlardan artık bıktım, usandım. Gelişmeleri ısrarla tersinden gören ve göstermeye çalışan olayı, sanki polis parkta piknik yapan insanları tatbikat niyetiyle coplamış gibi anlatan bu tipler gerçeği hiç bir zaman görmediler, görmezler ve göremeyecekler. Ben bu duruma ideolojik körlük adını veriyorum. Onlar, hadiseleri olduğu gibi görür ve anlatırlarsa gerçeğin ortaya çıkacağını ve taraf oldukları kitleyi savunacak argüman bulamayacaklarını iyi biliyorlar. Eğer bir hadiseyi tek taraflı verirseniz dinleyen ve okuyana olguyu değerlendirme şansı bırakmazsınız. Dün bir kısım kanallardan, polisin sert müdahalesine maruz kalan gaz ve cop yiyen masum insanların haberlerini dinleyenler, yukarıdaki haberi okuduklarında, madolyonun öbür tarafını da görmüş oldular. Örneklemek gerekirse, bu habere yorum yazan bazı okuyucular, maruz kaldığı sıkıntıları okuyunca polise karşı daha insaflı davranmış. Demek ki, kimse tümden masum ya da tümden günahkar değilmiş. Üstelik, devlet, valilik ve emniyet bu durumun meydana gelmemesi için günlerce sendikaları uyarmıştı. Radikal okuyucusu radikal gençlerin bu yorumumdan hoşlanmayacaklarını biliyorum. Zaten ben de kimsenin yorumumu beğenmesini beklemiyorum. Yalnızca doğruları görelim diyorum.

  polisin emeği nolcak - TheSellimmo

  emekten, haktan bahsedenler polisini zor çalışma koşullarını, mesailerinin karşılığını alamamasını ne zaman savunacaklar. polis aşırı tepki göstermiştir olaylarda ancak emir verenlerin eleştrilmesi gerek ve emekçi polislerin hakkı savunulmalıdır,,,

  Linç girişimi.. - velmas75

  22 polisi kim yaraladı? İşçiler adam gibi yürüyorlardıda linç girişimini kimler yaptı? Sırt çantasıyla yüzleri maskeli eli taşlı sopalı işçi tipini, ben dünyanın hiçbir ülkesinde görmedim.