@idrisemen

Gazeteci adaylarından mezuniyet töreninde basına Gezi protestosu

Gazeteci adaylarından mezuniyet töreninde basına Gezi protestosu
Gazeteci adaylarından mezuniyet töreninde basına Gezi protestosu
Gezi direnişi sırasında pek çok meydaya organının sansür uyguladığını söyleyen İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri mezuniyet töreninde "Medyayı maymun ettiniz evrim bizimle başlayacak" pankaratı ile basını protesto ettiler.
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

Beyazıt Meydanı'nda  toplanan öğrenciler İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri ‘Meydyayayı maymun ettiniz evrim bizimle başlayacak’ pankartı açıktan sonra ‘her yer Taksim her yer direniş’ ‘her yer Lice her yer direniş’ ‘satılmış medya olmayacağız' sloganları atarak İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüse girdi. Öğrenciler bugünkü şartlarda ulusal medya da çalışmak istemediklerini belirterek gazeteci adayları olarak sansürsüz bir medya için mücedele edeceklerini söyledi.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi  son sınıf öğrencilerinden Ulaş Çağrı Koçak “Bu sistemin bir parçası olmak istemiyoruz ama mücadelemizi vareceğiz. Bizim okulda gördükleriniz ile piyasada olanlar aynı değil” dedi. Törende İstanbul Beyediye Başkanı Kadir Topbaş, Fatih Belyediye Başkanı Mustafa Demir’in yolladığı tebrik okunurken öğrenciler tarafından yuhalandı. Gazetecilik Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Suat Gezgin “Öğrencilerimizi sansür uygulasın diye yetiştirmiydoruz. Öğrencilerimizin medyayı bu şekilde eleştirmesini takdir ediyorum. Okulda özgür basın ve özgür habercilik nasıl yapılır diye öğretiyoruz. Öğrencilerimizin arkasındayız” dedi. Veliler de öğrencilerle birlikte slogan atıp pankart taşıdı. Törenin sonuda Gezi parkı ve Lice’de hayatı kaybedenlerin ismi okudu öğrencileri ise burada diye bağırdı.


  http://www.radikal.com.tr/113993011399302

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @muratarc - Sevgihortumu

  Senin istediğin gibi yazan. Haber başlığı altından survivorların, çılgın frikiklerin, gömlekleri ak, içleri kara icraatların ballandıra ballandıra anlatıldığı sürüsüne bereket haber portalı ve kanalı mevcut.. Gerçeklerin yazılmasından bu kadar rahatsız olma!

  Radikal misin? - muratarc

  Radikal gazetesinin bazı Türkiye hallerini yansıtmamakta ısrar ettiğini düşünüyorum. Varsa yoksa eylem haberleri.Tamamen yanlı, karşı görüşten tek bir haber yok. gazeteci değilim ama gazeteciliğin böyle yapılmayacağını çok iyi biliyorum. En kısa zamanda taraf olmadan farklı görüşleri yansıtmasını, Kin ve nefrete bürünmeyen habercilik yapmasını diliyorum.