Gazeteci Didem Tuncay'ın bilinci açık!

Gazeteci Didem Tuncay'ın bilinci açık!
Gazeteci Didem Tuncay'ın bilinci açık!
ABD Başkonsolosluğu'na yapılan saldırıda yaralanan gazeteci Didem Tuncay'ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yapıldı: Dalağı çıkarıldı. Sağ göze müdahalede bulunuldu. Durumu bir kaç gün içinde netleşir
Haber: MİRAY ÇİMEN / Arşivi

ANKARA - ABD Büyükelçiliğindeki patlamanın ardından yaralanarak hastanede tedavisi süren gazeteci Didem Tuncay’dan durumu hakkında bilgi veren Ankara Numune Hastanesi Yöneticisi Prof. Nurullah Zengin, sevenlerine müjdeli haber verdi. Prof. Zengin, ABD’nin Ankara Büyükelçiliği girişindeki patlamada yaralanan Didem Tuncay’ın sağlık durumuyla ilgili, “Cerrahi müdahaleden sonra hastamızın hızlı bir iyileşme döneminde olduğunu memnuniyetle ifade edebiliriz” dedi.

Gazetecilere Tuncay’ın durumu ile ilgili bilgi veren Prof. Zengin, ilk değerlendirmelerde olmayan ancak daha sonra takiplerde karın içi bir cerrahi müdahaleyi gerektiren durumun ortaya çıkması üzerine akşam saatlerinde Tuncay’ın ameliyata alındığını ifade eden Zengin, “Ameliyatta dalak yırtılmasına bağlı bir karın içi kanama tespit edildi. Buna yönelik bir cerrahi müdahaleyle dalağın çıkartılması işlemi yapıldı” diye konuştu.

Zengin, Tuncay’ın yüzünde meydana gelen yaalanmayla ilgili olarak şunları söyledi: “Yüzün sağ tarafından meydahna gelen travma nedeniyle sağ gözde de bir yaralanma mevcuttu. Batın içi cerrahi müdahaleyi tatkiben göz bölümünden arkadaşlar sağ göze yönelik cerrahi müdahalede bulundular. Burada özellikle şarapnel parçalarına bağlı olarak meydana gelmiş bulunan sağ göz yaralanmasına yönelik gerekli müdahalede bulundular. Daha sonra plastik cerrahi ekiplerimiz gerek yüz ölgesinde gerek vücudun diğer bölgelerinde gelişen yaralara yönelik müdahale yaptılar.”

Zengin, Tuncay’ın gözündeki görme kaybıyla ilgili, “Yapılan bu cerrahi müdahale şu an meydana gelen yaralanmayı telefi etmeye yönelik ilk cerrahi müdahale. Göz bölümünden arkadaşlarımızın değerlendirmesi, önümüzdeki dönemde yeni cerrahi müdahalelerin de gerekeceği yönünde. Bu konudaki bilgi bu cerrahi müdahaleler sonrası netleşecek. Bunlar birkaç gün sonra, bir hafta, on gün sonrayı da bulabilir. Bu müdahalelerden sonra sağ gözle ilgili bilgiyi sizlerle daha net bir şekilde paylaşabileceğiz. Şu anda gerekli olan müdahale yapıldı. Önümüzdeki dönem yapılacak cerrahi müdahalelerle, sağ gözün durumu netleşecektir” diye bilgi verdi.

Zengin, Tuncay’ın hızlı bir iyileşme dönemi içerisinde olduğunu anlatarak, “Biz haftasonunu yoğun bakımda geçirmeyi planlıyoruz. Pazartesi günü değerlendirme yapacağız. Bilinci açık ve konuşabiliyor” dedi. Tuncay’ın psikolojisinin de geldiği zamana göre daha iyi olduğunu ifade eden Zengin rahat iletkişim kuruyor. Kendisini ifade edebiliyor. hızlı bir iyileşmeyi gözledik dedi. Yoğun bakımda izlem gerekliliğinin halen sürdüğgünü belirten Zengin, polise ifade verme gibi bir durumun da olmadığını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Ankara

  ,

  haber

  ,

  Akşam

  ,

  Zengin

  ,

  Gazeteci

  ,

  plastik

  ,

  müdahale