Gazeteci Fatih Yağmur gözaltına alındı

Gazeteci Fatih Yağmur gözaltına alındı
Gazeteci Fatih Yağmur gözaltına alındı
Gazeteci Fatih Yağmur, 7 Mayıs'ta Tarsus 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nde TIR savcılarının sorgulanması sırasında adliyede görüntü çektiği gerekçesiyle gözaltına alındı. Yağmur, nöbetçi savcı tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

RADİKAL - MİT TIR'larıyla ilgili yazdığı haber nedeniyle hakkında soruşturma açılan Fatih Yağmur, Adana'da gözaltına alındı. Yağmur, 8 Mayıs'ta Tarsus 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nde TIR savcılarının sorgulanması sırasında adliyede görüntü çektiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Adana Adliyesi Yakalama Bürosu'na getirilen eski Radikal muhabiri Fatih Yağmur, burada yapılan işlemlerinin ardından Tarsus Adliyesi'ne sevk edildi. Kendisiyle ilgili dosyada 'gizlilik kararı' bulunduğunu ifade eden Yağmur, "Başka bir iş için Adana Emniyet Müdürlüğü'ne gittiğimde Danışma'ya kimliğimi verdim. Kontrol sırasında gözaltına alındım. Hakkımda daha önce yakalama kararı çıkartılmış. Gözaltına alındıktan sonda Adana Adliyesi Yakalama Bürosu'na götürüldüm. Ancak dosya gizli olduğu için UYAP sisteminde görülmedi. Gizlilik dolayısı ile Tarsus Adliyesi'ne sevk edildim" dedi.

Nöbetçi savcı tarafından ifadesi alınan Yağmur akşam saatlerinde serbest bırakıldı. MİT TIR'larını durduran savcılara ait görüntüleri yayınladığı gerekçesiyle gözaltına alındığını belirten Yağmur "Görüntülerin duruşmada çekildiğini söylediler. Ancak, gizlilik olduğu için salona giriş yapabilmemin imkânsız olduğunu ifade ettim. Adana'dan Tarsus'a da Uyap'ta ismimin 'gizli kişi' şerhiyle konulduğunu, bu sebeple sevk edildiğimi ifade ettiler" açıklamasında bulundu.  

Gazeteci Yağmur, 1 Kasım seçimi sonrası 2 Kasım'da kişisel Twitter hesabından "Valizler hazır ama terk etmek için değil, Silivri için. Kalıp mücadele etmeli. Ülkeyi Reza'lara, önüne yatanlara bırakmayacağız" tweeti atmıştı.