Gazeteci Nuh Köklü kar topu oynarken öldürüldü

Gazeteci Nuh Köklü kar topu oynarken öldürüldü
Gazeteci Nuh Köklü kar topu oynarken öldürüldü
Gazeteci-yazar Nuh Köklü, Kadıköy'de arkadaşlarıyla kar topu oynarken bıçaklı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetti.

RADİKAL - Gazeteci Nuh Köklü ile arkadaşları ile saat 22:00 sularında Kadıköy'ün Yeldeğirmeni Semti'nde bulunan Dayanışma Evi'nden çıkıp kar topu oynadı. Bu sırada, Köklü'nün attığı kar toplarından biri çevredeki bir esnafın dükkanına çıkan esnaf, Nuh Köklü ve arkadaşlarına sopa ve bıçakla saldırdı.

Olay sırasında yere düşen bir arkadaşına yardım etmek isterken kalbinden yaralanan Nuh Köklü, kaldırıldığı Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Köklü'nün naaşının Ankara 'ya gönderileceği öğrenildi. Köklü'nün üyesi olduğu Yeldeğirmeni Dayanışması olayla ilgili şu açıklamayı yaptı: " Akşam saatlerinde, Yeldeğirmeni Dayanışması'ndan 10-15 kişilik bir arkadaş grubu olarak kar topu oynamaya çıktık. Karakolhane Caddesi sokaklarında birbirimizle şakalaşırken bir anda dükkanının camına kar topu gelen esnaf, önce sopayla ardından ekmek bıçağıyla öldürme kastıyla üzerimize saldırarak, canımız Nuh Köklü arkadaşımızı bıçaklayarak bizden ayırdı. Canımız yanıyor, içimiz kanıyor! Bu bir nefret cinayetidir. Dayanışma olarak yas ilan ediyoruz. Nuh'un son sözü: "Ne olur bu bir rüya olsun..."


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Haydarpaşa

  ,

  Nefret

  ,

  Akşam

  ,

  Gazeteci

  ,

  Rüya

  ,

  İlan

  ,

  kar

  ,

  ekmek

  ,

  esnaf

  http://www.radikal.com.tr/129577112957719

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Eksik mi yazıyorsun Radikal? - esiroglu

  Olayın yazılan gibi olmadığını düşünüyorum. Camıma kartopu geldi diye kimse kimseyi kolay kolay öldürmez. Kendinizi esnaf yerine koyun 10-15 sene kartopu cama geldi diye içerde yatar mısınız? Bir dikleşme ya da karşılıklı hakaretleşme olduysa, ya da sayılarına güvenip yüksek perdeden davranışlara girdilerse, kartopu uyarılara rağmen bir kaç defa cama geldiyse (bu da cana kasıttır - vitrin camı kırıldığında ciddi yaralanmaya, ölüme sebep olabilir) bu tür bir olay yaşanmış olabilir.

  Şaşırdım ama... - user433961

  öldüren ve ölenin dinini yayınlamamışsınız şaşırdım yani böyle habercilik mi olur?!!!

  "Esnaf gerektiğinde asker, polis ve hakimdir" söyleminin tezahürü... - Egemen Güntürkün

  Bu ülkede bu yaşıma kadar öldürülmeden nasıl yaşadım bazen şaşırıyorum doğrusu... Düşünsenize kartopu oynuyorsunuz esnafın camına kartopu geliyor ve öldürülüyorsunuz...

  Habercilik - user1001591

  Katil yakalandı mı? kim olduğu belli mi? olay adalete intikal etti mi? Tutuklama yapıldı mı? Yahu sizin gazetecilik eğitiminiz yok mu? nasıl haber yapmaktır bu böyle?

  Toplumsal sosyopati - alpayari

  KAr topu oynayan bıçaklanıyor, kadınlar sapır sapır öldürülüyor, bir de üstüne öldürenlerin cezaları çeşitli sebeplerle hafifletiliyor, millietvekilleri bile birbirini dövüyor. Ne oluyor yaa?

  Besle Kargayı, oysun gözünü - ErenÖ

  AVM'lerden alışveriş yapmayın, esnafı destekleyin dedi. O mahallenin, yani Yeldeğirmeni Mahallesinin bir esnafı tarafından öldürüldü.

  PSİKOLOJİSİ BOZULMUŞ BİR TOPLUM OLDUK - m.rozbilen

  Önce gazeteci kardeşime Allahtan rahmet, sevenlerine ve Türkiye'ye başsağlığı diliyorum. Maalesef her birimiz patlamaya hazır birer bomba haline getirildik. Psikolojimiz bozuldu. Bozulması için her türlü oyun tezgahlandı. Sanki bir el bu günleri özlem içinde pusuda bekledi. Birbirimize sabır ve tahammül'ümüz kalmadı. Cebimizde, evimizde, arabamızda bıçak, beyzbol sopası, silah gibi kesici, delici, ezici ve ateşli silahlar eksik değil. Kime karşı peki? Birbirimize karşı. Hoşgörü ve tahammül artık yok. Yok ettiler. Ülke insanını iki değil bir çok kutuplara böldüler. Bundan nemalanarak dikta rejiminin alt yapısı hazırlanıyor. Dindar ataist, sünni alevi, kürt türk v.s. diye ayrıştırıldık. Dün akşam meclisteki kavga ve yaralanmalar vahametin nereye vardığının işaretleri. Artık yeter, edi bese.