Gazeteci Nuh Köklü'nün katil zanlısı adliyeye sevk edildi

Gazeteci Nuh Köklü'nün katil zanlısı adliyeye sevk edildi
Gazeteci Nuh Köklü'nün katil zanlısı adliyeye sevk edildi
Kadıköy'de dükkanın camına kartopu geldiği gerekçesiyle 46 yaşındaki gazeteci Nuh Köklü'yü göğsünden bıçaklayarak öldüren Serkan Azizoğlu adliyeye sevk edildi. Zanlının, "aile içi şiddet" ve "sahtecilik" ten suç kaydının bulunduğu ortaya çıktı.

İSTANBULİstanbul Kadıköy’de dün gece ‘dükkanının camına kartopu geldiği’ gerekçesiyle bir gruba önce sopa sonra bıçakla saldıran ve grupta yer alan gazeteci Nuh Köklü’yü bıçaklayarak öldüren Serkan Azizoğlu, poliste verdiği ifadesinde "Onları kar topu oynamamaları konusunda uyardım. Oynamaya devam edince sopayla müdahale ettim. Beni dövüp sopayı elimden aldılar. Ben de o hırsla bıçağı alıp tekrar dışarı çıktım. Gene bana saldırınca kendimi korudum” dedi. "Aile içi şiddet" ve "sahtecilik" ten suç kaydının bulunduğu ortaya çıkan Serkan Azizoğlu, polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

‘DARP EDİLDİM’ DEDİ
Cinayet Büro Amirliğinde ifade veren Serkan Azizoğlu. kendisini korumaya çalıştığını iddia ederek "Dükkanımın önünde kartopu oynuyorlardı. Onları uyardım. Dikkat edeceklerini söylediler. Ancak bir süre sonra tekrar oynamaya başladılar. Bu sırada cama bir kartopu gelince tekrar dışarı çıktım. Elimde onları korkutmak için beyzbol sopası vardı. Ancak hep birlikte bana saldırdılar. Beni darp edip elimden sopayı aldılar" dedi.

Bunun üzerine dükkana girip bıçak aldığını söyleyen Serkan Azizoğlu, “Dışarı çıktığımda gene bana saldırdılar. 4-5 kişinin arasında kaldım. Beni yere yıktılar. Kendimi korumak için bıçağı sağa sola salladım. Bu sırada beni yine darp ediyorlardı” iddiasında bulundu.

(DHA - RADİKAL) 

Bu bir nefret cinayetidir: Gazeteci Nuh Köklü, 'kartopu oynarken' öldürüldü


Cem Erciyes yazdı. "Bu bir rüya değil, kabus!"


    http://www.radikal.com.tr/129620312962035

    YORUMLAR
    (5 Yorum Yapıldı)
    Tüm Yorumları Gör

    tek değil - devrimacar

    Çöp kutusun orda sol üstte bir adam tekmeleyeni tutup çekiyor. (16-18 saniye) Bunu kavgayı ayırmak amacıyla yaptığını sanmıyorum. yerdeki adamın elinde bıçak var. Kalksa ve saplasa yine ne olacak? etkisiz hale getirilmesi, hatta gerekirse bayılana kadar dövülmesi bence savunma sayılırdı. Ayıran da suç ortağı.

    kar topu oynanıyor diye - user407815

    kartopu oynanıyor diye adam mı kovalanır? sinirlenip beyzbol sopasıyla kovalamak ne?

    ISTANBUL KIROLARI - Equalizer001

    RADIKAL: ?Gazeteci Nuh Köklü?yü bıçaklayarak öldüren Serkan Azizoğlu, poliste verdiği ifadesinde "Onları kar topu oynamamaları konusunda uyardım.? Demis. Devlet olarak Anadolunun, kirlarindan bayirlarindan ve magaralarindan Istanbula goc eden, sehir hayati nedir bilmeyen zavalli insanlari mahalle muhtarlari eliyle seminarlar duzenliyerek egitmezsen, Istanbulda yasayan medeni insanlara kartopu oynayip oynmaiyacagini dikta edecekler ve eger soylediklerine karsi cikarsan seni bicakla kalbinden vurarak oldureceklerdir.

    Vahşet - drhil

    akepe zihniyetinin beslediği lümpenlerin işlediği her vahşete aynı duyarlılık ve tepkiyle karşı koymalıyız.

    hak,imler ve savcılara! - zebda

    sayın savcı ve hakimler..insan hayatının değerini biçmek sizin elinizde...yeter artık...eften puften sebeplerele insan ölümlerine dur deyin..bu adam 3*5 yıl yemesin en az 25 yıl kalsın içerde!