Gazeteci Nuh Köklü'nün tabutuna annesinden kartopu...

Gazeteci Nuh Köklü'nün tabutuna annesinden kartopu...
Gazeteci Nuh Köklü'nün tabutuna annesinden kartopu...
İstanbul Kadıköy'de kartopu yüzünden bir esnaf tarafından bıçaklanarak öldürülen gazeteci Nuh Köklü, toprağa verildi. Köklü'nün annesi, ablası ve arkadaşları Ankara'daki cenaze töreninde, tabuta kartopu koydu.

RADİKAL - İstanbul Kadıköy'de kartopu yüzünden bir esnaf tarafından bıçaklanarak öldürülen gazeteci Nuh Köklü, toprağa verildi. Köklü'nün arkadaşları, Ankara 'daki cenaze töreninde, tabuta kartopu koydu.
Köklü için Etimesgut Yukarıyurtçu Camii'nde öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Cenaze törenine Köklü'nün ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş katıldı. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ve Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) üyeleri de cenazeye ellerinde 'Gazetecilere dokunma' ve 'İç güvenlik yasasına hayır' yazılı dövizlerle katıldı. Cenazede Köklü'nün annesi, ablası ve yakınları gözyaşlarını tutamadı. Arkadaşları ise Köklü'nün son yolculuğunda tabutuna kartopu koyarak uğurladı.
Kılınan namazın ardından Köklü'nün cenazesi, Yukarıyurtçu Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi. (CİHAN)


  http://www.radikal.com.tr/129700912970093

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yine algı yönetimi! - user433961

  Öldürüldüğünü gösteren videoda cinayet sebebinin kartopu olmadığı ayan beyan gözüküyor, niye böyle bir simge oluşturma çabası var? olayı bir şekilde rte ye bağlama çabası da oskarlık...

  siyasetin yarattığı barbarlık - user647691

  özgecan- Ayşe paşalı- münevver karabulut-bu isimler sadece bir kaçı son olarak bir gazetecinin kartopu attı diye bir cani tarafından acımasızca öldürülmesi aklıma ülkemiz insanının ne kadar acımasız ve barbar bir topluma dönüştüğünü göstermekte bunların işid ten ne farkı var kin ve nefret siyasetinin yarattığı caniler

  Tahammül - user399986

  Vurulduk ey halkım,hem de kartopuyla..! Unutma bizi "kahraman" esnafım.