Gazeteci Teztel vefat etti

Gazeteci Teztel vefat etti
Gazeteci Teztel vefat etti
Gazeteci Deniz Teztel vefat etti. Teztel özellikle insan hakları alanında ses getiren haberlere imza atmıştı.

İSTANBUL  - Gazeteci Deniz Teztel vefat etti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC), Sürekli Basın Kartı sahibi Teztel'in ölümü nedeniyle yayımladığı başsağlığı mesajında, "Değerli üyemiz, Sürekli Basın Kartı sahibi Deniz Teztel'i saygıyla anarken ailesine ve topluluğumuza başsağlığı diliyoruz" denildi.

İstanbul'da 1959 yılında doğan Deniz Teztel, İktisadi Ticari İlimler Yüksek Okulu'nu bitirdi. 1980 yılında Türk Haberler Ajansı'nda muhabir olarak mesleğe başlayan Teztel, daha sonra Cumhuriyet Gazetesi'ne geçti ve mesleğini sürdürdü. (DHA)


'12 Eylül'ü ondan okuduk'

Gazeteci Deniz Teztel’in ölümünün ardından siyasetçiler ve gazeteciler başsağlığı tweetleri attı:

Gürsel Tekin gurseltekin34: Türk basınının deneyimli isimlerinden Deniz Teztel'e rahmet, ailesi ve basın camiasına sabır diliyorum...

Ahmet Aziz Nesin @Ahmetaz57: Güle güle 12 eylül sıkıyönetim davalarındaki güzel muhabir arkadaşım Deniz Teztel Netekim denilen herifi bize bırakıp gittin ya güzel insan

Türey Köse @koseturey: Deniz Teztel'i kaybetmişiz.12 Eylül dönemi mahkemelerini, cezaevlerini onun kaleminden okuduk. Işıklar içinde yatsın.

Ayça Söylemez @aycasoylemez: Gazeteci Deniz Teztel, 12 Eylül davalarının yakın tanığıydı, hatta bu sebeple tutuklanıp işkence görmüştü.

Hikmet Çetinkaya @hikmetcetinkaya: Deniz Teztel'i yitirdik... Çilli Kız bizim... Acımız sonsuz...

Güray Öz @gurayoztekin: Deniz Teztel'i yitirdik. "Ölüm adın kalleş olsun"

Murat İnceoglu @muratinceoglu: Deniz Teztel nasıl haber yapılacağını öğretenlerden birisin, hakkını helal et

Zafer Arapkirli @ZaferArapkirli: Bir kara dönemin, bir kanlı dönemin onurlu tanıklarından, Gazeteci Deniz Teztel'i yitirdik. Nurlar içinde yat sevgili arkadaşım..