Gazeteci Vehbi Dinçcan son yolculuğuna uğurlandı

Gazeteci Vehbi Dinçcan son yolculuğuna uğurlandı
Gazeteci Vehbi Dinçcan son yolculuğuna uğurlandı
Magazin basının usta isimlerinden Vehbi Dinçcan, sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Gazeteci Dinçcan'ı son yolculuğunda sanatçı dostları da yalnız bırakmadı. Sanatçı Bülent Ersoy'un da morgu açtırarak Dinçcan'na veda ettiği öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde, damar tıkanıklığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede anjiyo sırasında kalbine yenik düşen ünlü gazeteci Vehbi Dinçcan için Üsküdar Şakirin Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Ünlü gazetecinin cenazesi, sanatçı akınına uğrarken, eşi Lale Dinçcan ve kızları Irmak, Mehtap, Deniz cenaze töreni esnasında sinir krizi geçirdi. Cenazede  Orhan Gencebay, Perihan Savaş, Muazzez Ersoy, Okan Karacan Vahe Kılıçaslan, İzzet Yıldızhan ve Sümer Ezgü gibi ünlü isimler yer aldı.

Perihan Savaş çok üzgün olduğunu belirterek, “Çok eski dostumuzu kaybettik. Basımıza, medyamıza çok emeği geçen bir dostumuzdu. Allah rahmet eylesin. Seveni de çoktu. Tüm ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum" diye konuştu.

Ünlü gazetecinin cenaze töreninde bulunan isimlerden biri olan Okan Karacan gözyaşları içinde “Babam gibiydi. Çok iyi ve başarılı bir insandı. Allah rahmet diliyorum, tüm sevenlerine ve magazin basınına başsağlığı diliyorum" şeklinde konuştu.
Ünlü gazetecinin cenazesi, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

Usta gazeteci, ölümünden bir gün önce Facebook sayfasında bu notu paylaşmıştı.

MORGU AÇTIRIP ÖPEREK VEDA ETTİ 

Hürriyet'te yer alan habere göre Dinçcan'ın ailesine taziye ziyaretinde gözyaşlarını tutamayan Bülent Ersoy, "Vehbi Bey benim için çok önemli biriydi. Ne kadar iyi bir insan olduğunu hangi kelimelerle anlatsam yetersiz kalır. Hastaneye gittim. Morgu açtırdım. Tenekelerden çıkarttım onu. Sevdim, öptüm. Daha önce Zeki Müren'i ve Osman Yağmurdereli'yi de öpmüştüm" dedi.

Sağlık personeli, sık sık güçlükle ayakta duran Bülent Ersoy'un, tansiyonunu kontrol etti.

Cengiz ÇOBAN -İSTANBUL-DHA