Gazetecileri tehdit eden polise soruşturma

Gazetecileri tehdit eden polise soruşturma
Gazetecileri tehdit eden polise soruşturma
Gazetecileri tehdit eden ettiği iddia edilen emniyet müdürü Yunus Dolar hakkında disiplin başlatıldı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), gazetecileri tehdit ettiği iddia edilen 2. sınıf emniyet müdürü Yunus Dolar hakkında disiplin işlemi başlatıldığını duyurdu. 

TGC'den yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: 

"TGC'nin 10 Temmuz tarihinde İstanbul Valiliği’ne 2. sınıf emniyet müdürü Yunus Dolar hakkında gönderdiği yazılı şikayeti değerlendiren İstanbul Emniyet Müdürlüğü İdari Hukuk Bürosu 2 Ağustos tarihinde yazılı bir yanıt verdi. Söz konusu yanıtta, 'İstanbul Valiliğine göndermiş olduğunuz ve Müdürlüğümüz kadrosunda görevli 2.Sınıf Emniyet Müdürü Yunus Dolar hakkında çeşitli iddiaları ihtiva eden bila tarihli iletiniz ile ilgili disiplin işlemine başlanılmış olup, sonucundan ayrıca bilgi verilecektir. Bilgilerinize rica ederim' denildi. 

İstanbul Güvenlik Şube Müdürü Yunus Dolar, 8 Temmuz Pazartesi günü Taksim Gezi Parkı’nda gelişmeleri izleyen gazetecileri tehdit etmişti. Televizyon haber bültenlerine yansıyan görüntülerde gazetecilerin 'Biz gazeteciyiz. Neden üzerimize gaz bombası ve plastik mermi atılıyor?' şeklindeki sorusuna 'Korunamıyorsanız burada işiniz ne?' diye yanıt veren Yunus Dolar, bununla da yetinmemiş; gazetecileri 'git ekmeğinle oynatma' diyerek işten attırmakla ve gözaltına almakla tehdit etmişti. Yunus Dolar’ın bu tutumunu kınayan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu İstanbul Valiliği’ne başvurmuş gazetecileri açıkça tehdit eden Yunus Dolar hakkında gerekli işlemin yapılmasını istemişti. Cemiyet uygulanmayan yaptırımlar nedeniyle polislerin gazetecilere karşı hukuk dışı davranmasının önlemediğine dikkat çekmişti"


  http://www.radikal.com.tr/114464311446433

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DESTAN YAZMAYA DEVAM.. - Düzgün Baba

  Arkalarında sırtlarını sıvazlayan bir başbakan olduktan sonra o tehditleri daha çok duyacağız. Ama mazlumu oynama rolleri bitti. Demokrasi, hedefe ulaşıncaya kadar binilecek bir tren imiş..

  1. sınıf 2. sınıf 3. sınıf bune ya böyle ayrım mı olur - demlicay2011

  bari a gubu be gurubu deseydiniz. ilkel ve aşağılayıcı bir kavram bulmuşunuz. emniyet işine geldimi hem yer hem yedirir. çürük marolları ölünceye kadar unutmam. intihar eden polisler bir gün bile gaztelerde yer almadı . bune vicdan bune müslümanlık böyle. rezillik dibe vurmuş. onlar candı insandı. ama siz bunu anlamayacak kadar ilkelsiniz. bedeli ağır olmalı bence adaletsiz ve vicdandan yoksunsunuz hem basın hem emniyet. hemde devletin başı. yazık.

  KİMİN MÜDÜRÜ - hektor62

  Aslanım benim yürü be kim tutar seni. Başbakanının müdürü tabiki ona benzer. "Git ekmeğinle oynatma", başbakanı ekmeğiyle oynar müdürüde tehdit eder normaldir.