Gazeteciliği bırakıp kazazedeye koştu

Gazeteciliği bırakıp kazazedeye koştu
Gazeteciliği bırakıp kazazedeye koştu
Bir otobüsün 23 yaşındaki Meltem Yıldırım'a çarptığını gören gazeteci Halil Erdoğan, fotoğraf makinesini bırakıp, yerde yatan yaralıya moral verdi.

DENİZLİ - Denizli’de Gazi Bulvarı’nda yürürken, önünde bir otobüsün 23 yaşındaki Meltem Yıldırım’a çarptığını gören gazeteci Halil Erdoğan, fotoğraf makinesini kenara bırakıp, yerde yatan yaralıya moral verdi. Erdoğan, çantasını genç kızın başının altına koyarken, bir eliyle de yüzünü okşayarak onu teselli etmeye çalıştı.
Delikliçınar Meydanı Gazi Bulvarı’nda bugün saat 12.30 sıralarında yolun karşısına geçmeye çalışan Meltem Yıldırım’a Adnan Keskin yönetimindeki 20 F 7419 plakalı, TUREX firmasına ait belediye denetimli halk otobüsü çarptı. Yıldırım, çarpmanın etkisiyle düştü. Bu sırada basın toplantısına gitmek için bulvarda yürüyen yerel Gündem gazetesi muhabiri 25 yaşındaki Halil Erdoğan, kazayı görünce yaralı Meltem Yıldırım’ın yanına koştu. Yere düşerken başını çarpan Yıldırım’ın yanına fotoğraf makinesini bırakan Erdoğan, genç kızı teselli etmeye çalıştı. Yanında taşıdığı çantasını Yıldırım’ın başının altına koyan Erdoğan, eliyle yüzünü okşayarak sakin olup, ambulansı beklemesini istedi. Erdoğan, bir süre sonra genç kızı, gelen sağlık ekiplerine teslim etti. Kazayı görünce gazeteciliği bırakıp yardıma koşan Erdoğan, Meltem Yıldırım sedyeye alınırken de moral vermeye devam etti. Ambulansla Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yıldırım’ın sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.
Gazeteci Halil Erdoğan, "Mesleğimizden önce insanlık gelir. Ben de hemen genç kıza yardım ettim. Korkmamasını söyleyerek teselli etmeye çalıştım" dedi. (Ramazan ÇETİN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/112285011228502

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haber - anaximenes

  insanın içini ısıtıyor. Gazetecilik öldü nasılsa, bari insanlık yaşasın..

  DUYARLI OLMAMIZ İNSANLIGIMIZI KAZANDIGIMIZI ÖGÜTLER BİZE - semi ekrem

  Durduramadıgımız zaman akışı bizi yanlış ve dogru eylem yapma iktidarına sürükler ama bu kazanım kendi şatrlarımızı iyileştirmek degil yolda geçen bir insan veya yardıma muhtaç olan yaşlı bir fert gibi bir çok örnekleri olan bu insaniyetlik namına giren degerlerimizi muhafaza ederek degerleri yakalamaktır bu görüntüde habercilik anlayışı degilde insanlık reaksiyon göstemiştir ne güzel bir tablo umarı hayatın her alanında bu gibi haberlere neden oluruz