Gazi mahalleliler TEM'i kapattı

Gazi mahalleliler TEM'i kapattı
Gazi mahalleliler TEM'i kapattı
TEM Otoyolu'nu bir süre trafiğe kapatan kalabalık bir grup, Gazi Mahallesi'nde izinsiz gösteri yaptıktan sonra dağıldı

İSTANBUL - TEM Otoyolu'nu bir süre trafiğe kapatan kalabalık bir grup, Gazi Mahallesi'nde izinsiz gösteri düzenledikten sonra dağıldı.

Eyüp Yeşilpınar'da toplanan göstericiler, Taksim'de yaşanan olayları protesto ederek, sloganlar eşliğinde Gazi Mahallesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Gazi Mahallesi girişindeki TEM Otoyolu'nu yaklaşık 20 dakika trafiğe kapatan gruptakiler, daha sonra İsmetpaşa Caddesi'ne geldi.

Burada sayıları daha da artan göstericiler, devirdikleri çöp konteynerleriyle barikat kurup yolda ateş yakarak, polise taş ve havai fişek attı. Bir süre slogan atan gruptakiler, daha sonra dağıldı. Polis, izinsiz gösteri nedeniyle yoğun güvenlik önlemi aldı.(AA)


  http://www.radikal.com.tr/113725311372533

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Aymazlık yapmayın artık - depeche88

  Yaklaşık 30 bin kişilik bir kitle yürüdü gazi mahallesinde üstelik bu kitle şiddet yanlısı olan gruplardan ayrıştırdı da kendisini. Kimse de gidip etrafı yakmadı bu gruptan. Aymazlığında bir sınırı var.

  - momentum

  Kürdistan, Dersim, İzmir ve Taksim'den sonra bu Gazi mahallesine de bağımsızlık verelim. Öfkesi ve nefreti hiç bitmeyen bu grup da kendi geleceğini tayin hakkına sahip olsun. Onlar ayrı devlet olsunlar, biz de onların haberlerini "dış haberler" kategorisinde izleyelim artık: Efendim Yunanistan'da halk genel greve gitti, Kuzey Kore'de halk ağlamaktan harap bitap düştü, şimdi de Anadolu Laik Cumhuriyetine geliyoruz, dün çıkan olaylarda.... Yorgan gitsin kavga bitsin, herkes kendi geleceğine yürüsün, bildiği yoldan.

  ... - k-a-o-s

  haberde "yol kapatmak" dışındaki herşey yanlış.."izinsiz" ne demek, hani anayasada bu eylemler için izin almak gerekmiyordu?..üstelik Gazi mah. Eyüp'te mi?..