Gazi Mahallesi'nde 14 yaşında kız çocuğu gaz fişeğiyle başından vuruldu

Gazi Mahallesi'nde 14 yaşında kız çocuğu gaz fişeğiyle başından vuruldu
Gazi Mahallesi'nde 14 yaşında kız çocuğu gaz fişeğiyle başından vuruldu
İstanbul Gazi Mahallesi'nde dün yapılan polis operasyonunu protesto için yürüyüş yapanlara müdahale sırasında 14 yaşındaki kız çocuğu D.G. başından gaz fişeğiyle vuruldu. Çocuğun hayati tehlikesi bulunuyor.

RADİKAL - İstanbul Gazi Mahallesi’nde dün sabah erken saatlerde yapılan polis operasyonunu protesto için yapılan protesto yürüyüşüne polis müdahale etti. Müdahalede D.G. isimli 14 yaşındaki bir kız çocuğu başından gaz fişeğiyle vuruldu.

Gazi Mahallesi'nde polis operasyonu

Birgün gazetesinde yer alan habere göre, mahallede gündüz yapılan ev baskınlarını ve gözaltıları protesto eden gruba akrep ve bir TOMA ile müdahale eden polislerin attığı gaz fişeği D.G. isimle 14 yaşındaki kız çocuğunu başından vurdu. D.G. hastaneye kaldırılırken Halkın Hukuk Bürosu gece saatlerinde sosyal medyadan yaptığı açıklamada ameliyattan çıktığını ve yoğun bakımda olduğunu duyurdu.

'POLİS RAPORA MÜDAHALE ETTİ' İDDİASI

Haberde ayrıca hastane önünde toplanan çok sayıda kişiye sivil polis ve bir akrep aracıyla müdahale edilerek çok sayıda kişinin gözaltına alındığı ve avukatların da darp edildiği kaydedildi. Polislerin 'doktor raporuna kendi söylediklerinin yazılması için' hastaneye geldiklerini söyledikleri de iddia edildi.


  http://www.radikal.com.tr/132091713209172

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yeter - alpayari

  Yeter artık yahu, İnsaf, vicdan yok mu sizde ? Tamam polislerin çalışma şartları çok ağır, sendikaları yok, eziliyorlar ama tüm hıncınızı niye göstericilerden çıkarıyorsunuz? HAvaya atılası gereken fişekler bir kez birine isabet eder şansızlık dersin bu kaçıncı? Adalet diyenler, vicdan diyenler, haktan hukuktan, garip gurabadan bahsedenler neredeler? Bu kadar mı ucuz insan hayatı yaaa. Yeter yaaaa. Nedir bu gaz fişeği zulmü?

  Dün - anaximenes

  bütün gün mahalle savaş alanına dönmüşken tek satır söz etmeyen medya, polisin yine bir cinayet girişimi ile ayılmış olmalı. Demokratik haklar ve özgürlükler diye bir derdi olan hiç bir kurum kuruluş, siyasi parti, united june, %10 luk barajı açınca memlekete cennet vaat eden parti ve benzerlerinden, koca mahalle polis terörüne maruz kalırken tıs çıkmaması dikkat çekicidir. Bu, iktidarın faşizminin başarısı olsa gerek..