Gazi Mahallesi'nde polis müdahalesi: 2 yaralı

Gazi Mahallesi'nde polis müdahalesi: 2 yaralı
Gazi Mahallesi'nde polis müdahalesi: 2 yaralı
Bağcılar'daki polis operasyonunda öldürülen Günay Özarslan'ın cenazesi için Gazi Cemevi'nde toplanan gruplara polis yine müdahale etti. Cenaze dün de polis müdahalesi ve çıkan olaylar nedeniyle kaldırılamamıştı.

İSTANBUL - Bağcılar'da cuma günü yapılan polis operasyonunda hayatını kaybeden Günay Özarslan'ın cenazesi için Gazi Mahallesi'ndeki cemevinin önünde toplanmak isteyen gruba polis tazyikli su ve gaz kullanarak müdahale etti. Gruptaki bazı kişiler de polise taşlarla karşılık verdi. Daha sonra bazı caddelere barikat kurmak isteyen gruplara polis TOMA'lar ve Akrep tipi zırhlı araçlarla müdahale etmeye devam ediyor.

Olaylar sırasında 1 kişi ayağına isabet eden gaz fişeği kapsülü, 1 kişi de yere düşerek başını çarpması sonucu yaralandı.

Alevi dernekleri bugün Gazi Mahallesi'ndeki cemevi'nde bir basın açıklaması yapacaklarını duyurmuştu. Önceki gün Bağcılar'da düzenlenen operasyonda öldürülen Günay Özaslan'ın cenazesi, dün polisin müdahalesi nedeniyle kaldırılamamış, gece yarısına kadar devam eden olayların ardından cenazenin bugün defnedileceği açıklanmıştı.

Bugün cenaze töreni için Gazi Mahallesi'nde İsmetpaşa Caddesi ve caddeye kesişen sokaklara biriken gruplarla polis arasında yaşanan gerginlik ve müdahale sırasında Cüneyt Yavuz adlı kişi gaz fişeği kapsülünün sol ayağına isabet etmesi sonucu yaralandı. Sol ayağında kırık oluştuğu bildirilen Cüneyt Yavuz, Cemevi'nin ikinci katına çıkarıldı. Cemevi'nde bulunanlar ambulans çağırdı. Ambulansa taşınan Yavuz, hastaneye götürüldü.

Olaylar sırasındaki koşturma sırasında yeren düşen göstericilerden Sadık Karaaslan başını çarpması sonucu yaralandı. Yüzü kanlar içinde kalan Karaaslan önce Cemevi yemekhanesinde bir masaya yatırılarak bekletildi. Karaaslan daha sonra Gazi Mahallesi Toplum Cerrahi Tıp Merkezi'ne götürüldü.

 

Polis müdahalesi çevredeki sokaklarda sürüyor.

(RADİKAL - DHA)