Gaziantep Adliyesi'ndeki çatışmada dört kişi öldü

Gaziantep Adliyesi'ndeki çatışmada dört kişi öldü
Gaziantep Adliyesi'ndeki çatışmada dört kişi öldü

arşiv

Boşanma davası çıkışında 6 kişi adliye önünde uzun namlulu silahla tarandı. Saldırıda 4 kişi yaşamını yitirirken, 2 kişi de yaralandı. Saldırıyı gerçekleştirdiği ileri sürülen Adem Çetin, silahıyla birlikte teslim oldu.

GAZİANTEP - Olay, Gaziantep Adliyesi'nde saat 12.15 sıralarında meydana geldi. Boşanma davası nedeniyle mahkemeye giden taraflar, duruşmanın ardından adliye binasından ayrıldı. Bu sırada otopark girişine gelen 6 kişi, silahlı saldırıya uğradı. İddiaya göre kendisine yardımcı olan bir kadının kullandığı otomobilden inen Adem Çetin, uzun namlulu silahla kurşun yağdırdı.

Saldırıya uğrayanlar kurşunlardan korunmak için kaçıp kendilerini otomobillerin arasına atmaya çalıştı. Polisin müdahalesine rağmen ateş etmeyi sürdüren şüpheli Adem Çetin, henüz kimlikleri öğrenilemeyen 4 kişiyi öldürdü, 2 kişiyi de yaraladıktan sonra kaçtı.

Polis kaçan saldırganın peşine düşerken, otomobil terk edilmiş bulundu. Kısa süre sonra da şüpheli Adem Çetin, silahıyla birlikte polise teslim oldu. (dha)


    ETİKETLER:

    Gaziantep

    ,

    adliye