Gaziantep'te arazi kavgası can aldı

Gaziantep'te arazi kavgası can aldı
Gaziantep'te arazi kavgası can aldı
Gaziantep'te aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan akraba 2 aile arasında çıkan kavgada tabancayla vurulan 38 yaşındaki Mustafa Yılmaz öldü, kardeşi Uzeyfe Yılmaz ise yaralandı.

RADİKAL - Uzeyfe Yılmaz ile akrabası Zekeriya Özçetin arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartışmaya başladı. Tartışma Uzeyfe Yılmaz'ın ağabeyi Mustafa Yılmaz'ın da katılımıyla kavgaya dönüştü. Şahinbey ilçesine bağlı Yaylacık Mahallesi'ndeki Kavga sırasında öfkelenen ve uzman çavuşluktan sözleşmesi bittiği öğrenilen Zekeriya Özçetin, tabancasıyla Mustafa ve Uzeyfe Yılmaz kardeşlere ateş açıp kaçtı.

Vücutlarına isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Yılmaz kardeşler, yakınlarının yardımıyla Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne götürüldü.

Acil serviste tedaviye alınan kardeşlerden Mustafa Yılmaz doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Uzeyfe Yılmaz'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilirken, ölümüyle yakınlarını yasa boğan 3 çocuk babası Mustafa Yılmaz'ın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Kaçan Zekeriya Özçetin ise, jandarma tarafından kısa sürede yakalandı. Karakolda ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edilen Özçetin, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.
DHA-Metin Faruk TAMER