Gaziantep'te doğalgaz borusu patladı: 6 yaralı

Gaziantep'te doğalgaz borusu patladı: 6 yaralı
Gaziantep'te doğalgaz borusu patladı: 6 yaralı
Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde, doğalgaz borusunda patlama meydana geldi. 2'nci Organize Sanayi Bölgesi'nde büyük gürültüyle meydana gelen patlamanın ardından ilk belirlemelere göre 9 araçta hasar oluştu, 6 kişi yaralandı.

GAZİANTEP - Gaziantep 2'nci Organize Sanayi Bölgesi'nde, doğalgaz borusunda patlama meydana geldi. Patlamanın meydana geldiği alanda 500 metrelik asfalt söküldü, 6 kişi yaralandı. Park halinde ve yoldan geçen 1'i yolcu minibüsü, biri iş makinesi olmak üzere 17 araçta hasar oluştu.

Gaziantep 2'nci Organize Sanayi Bölgesi'nde, saat 12.00 sıralarında büyük gürültüyle doğalgaz hattında patlama meydana geldi. Patlama nedeniyle 500 metrelik asfalt söküldü, park halinde ve seyir halindeki 17 araçta hasar meydana gelirken, 6 kişi yaralandı. Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda sağlık, kurtarma ve itfaiye ekipleri ile Gazdaş görevlileri sevk edildi. Yaralılar özel araç ve ambulanslarla hastanelere götürülürken, ortalığın savaş alanına döndüğü bölgede polisler önlem aldı. Elektrikler kesildi ve Gazdaş yetkilileri bölgedeki doğalgaz hattını kesti. Patlamanın meydana geldiği alanda yollar kapatılırken, bölge tahliye edildi.

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıoğlu, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve emniyet yetkilileri ile yetkililer olay yerine geldi. Başkan Nakıpoğlu, patlamanın gaz kaçağından meydana geldiğini ve can kaybının olmadığını söyledi.

Yetkililer olay yerindeki incelemenin ardından hasar çalışması başlattı.
VALİ ATA: CAN KAYBI OLMAMASI SEVİNDİRİCİ

Gaziantep Valisi Erdal Ata da patlamada 6 kişinin yaralandığını söyledi. Vali Ata, DHA muhabirine yaptığı açıklamada, "6 yaralımız var. 4 kişinin de durumunun hafif olduğu belirtildi. Yaralılarımız hastanelere kaldırıldı. Biraz sonra olay yerine gidip inceleme yapacağız. Can kaybı olmaması sevindirici" dedi.


HASAN KIRMIZITAŞ- AHMET HAMDİ ÇİÇEK- MEHMET BULUT- İBRAHİM KÜMBET / DHA