Gaziantep'te iki grup arasında silahlı çatışma: 4 ölü

Gaziantep'te iki grup arasında silahlı çatışma: 4 ölü
Gaziantep'te iki grup arasında silahlı çatışma: 4 ölü
Gaziantep'te, IŞİD'in Kobani'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için toplanan grup ile karşıt görüşlü kişiler arasında silahlı çatışma çıktı. Birçok noktada tabanca ile tüfeklerin de kullanıldığı olaylarda 4 kişi öldü, 1'i polis 20'nin üzerinde de yaralı var.

GAZİANTEP - IŞİD'in Kobani'ye saldırılarını protesto etmek amacıyla Güzelvadi, Vatan, Barak, Akdere, Aydınlar, Mevlana ve Göllüce Mahalleleri'nde toplanan gruplar, çöp konteynırlarını devirip lastiklerle ateş yaktı. Yolları barikatlarla kapatıp yerleri ile araçların camlarını kırıp zarar veren polislerin dağılmaları yönündeki uyarılarına havai fişek, taş ve molotof kokteyli atarak karşı veren gruplara, TOMA'lardan biber gazı ve basınçlı su sıkıldı. Olaylarda tüfek kullanan gruptakiler, zırhlı polis aracının camına ateş etti. Her iki camına mermi isabet eden zırhlı araç kullanılmaz hale geldi.

Barak ve Vatan mahallelerinde korsan gösteri düzenleyen grup ile karşıt görüşlü kişiler arasında silahlı çatışma çıktı. Tabanca ve tüfeklerin kullanıldığı çatışmada 1'i polis memuru 20'nin üzerinde kişi, kurşun ve tüfeklerden çıkan saçmalara hedef oldu. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen ambulansla kentteki hastanelere götürülen yaralılardan 15 yaşındaki Süleyman Balcı, 16 yaşındaki Sevgi Alıcı, 27 yaşındaki Ömer Uçeker ile ismi henüz öğrenilemeyen bir kişi hayatını kaybetti. Ölen 4 kişinin cesedi, otopsi için morglara alındı. 


Merkez Şahinbey ve Şehitkamil DBP İlçe Başkanlıklarının ateşe verildiği, bazı iş yeri ve polis araçlarının da zarar gördüğü olaylarla ilgili yoğun güvenlik önlemleri alındı. DHA


  http://www.radikal.com.tr/121797812179785

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Fotoğraf - Hüseyin Deniz Demir

  Haberdeki fotoğrafa bakar mısınız? Sanırsınız Orta Afrika Cumhuriyeti bizde kendimizi kandırıyoruz yok bizim halkımız itidalli Suriye gibi olmayız diye daha beteri kapımızda, içimizde yani. Birader sen o kılıcı nerden buldun yahu. Kelle avcısı mısın nesin, nasıl bir hale geldi ülke Allahım.

  DEHŞET MANZARALARI - m.rozbilen

  Antepteki şu manzaraya bakın. Elinde pala, kılıç, sopa ve benzeri kesici, delici, ezici aletlerle bozkurt işareti yaparak birilerinin üzerine yürüyorlar. Manzara dehşet verici. Yürüyenler herhalde birilerini kurtarmak değil onları vahşice öldürmek istiyorlar. Işid canilerinin başvurdukları yöntemleri andıran acımasız bir zihniyet. Böyle gider mi? Bizzat en baştakiler ve kimi siyasiler bunu tahrik eder ve makul görürse başka ne beklenir? Polis'in "yaşasın ışid" diye slogan atması, işaret parmakları ile Işid işaretlerini yapması hangi aklın gereği? Güvenlik ve asayış militan polislerle sağlanamaz. Daha beter hale getirir ve toplumda giderek infiale sebep olur. Nitekim bunu yaşıyoruz. Bingöldeki olay buna emsal olabilir. Yapmayın, etmeyin, bu ülkeye hizmet etmiyor, zarar veriyorsunuz. Toplumu kutuplara ayırıştırıyorsunuz. Halkı birbirine düşürüyorsunuz. Unutmatın bu ülkenin her vatandaşı en az senin kadar vatanperverdir, ama faşist ve ırkçı olmak zorunda değildir.

  OLAYLARI KİM ATEŞLEDİ? - ibrahimi

  Herkes biliyor. Olayları HDP nin başı Selahattin DEMİRTAŞ ateşledi. Bu ölen vatandaşlarımızın hesabını vermelidir. Türkiyede verilemiyorsa AİHM de vermelidir. Büst tekmeleyenleri kınamakla kendini kurtaramaz.

  katliamı pkk yaptı - merenguer

  ölen kişilerden üçü gaziantepli masumlardır. pkk nin sokak milisleri tüfekle 3 kişiyi öldürdü.

  KÜRTLER - IŞIDPOLİSASKER ÜLKÜCÜLERHİZBULLAH - ÖZGÜR KAYI

  Bence kürtler kazanacak, belki çokça ölürler, savaşın terazisi hiçte adil değil,,ama tarih hep mazlumları yazmıştır...