Gaziantep'te korkunç yangın: 2 ölü, 45 yaralı

Gaziantep'te korkunç yangın: 2 ölü, 45 yaralı
Gaziantep'te korkunç yangın: 2 ölü, 45 yaralı
Gaziantep'te trikotaj ve tekstilcilerin bulunduğu iş merkezinde çıkan yangında önce 3 kişinin öldüğü belirtilirken, bu kişilerden birinin hastanede yaşama döndürüldüğü açıklandı. 45 yaralıdan 7'sinin ise hayati tehlikesi sürüyor.

GAZİANTEPGaziantep’te, trikotaj ve konfeksiyon üretimi yapılan bir merkezinde yangın çıktı. Gaziantep Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, olayda 3 kişinin öldüğünü, çok sayıda yaralıdan 7'sinin durumunun ağır olduğunu açıkladı. Vali Yardımcısının açıklamasından bir süre sonra, öldüğü belirtilen kişilerden birinin hastanedeki tıbbi müdahale ile hayata döndürüldüğü açıklandı. 

Yangın, saat 10.20 sıralarında Gaziler Caddesi'nde bulunan 3 katlı Hacı Büyükbeşe İş Merkezi'nde meydana geldi. İş merkezinde bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın kısa sürede yayıldı. İçeriyi kaplayan dumanlar, iş merkezinde paniğe yol açtı.


7 YARALININ DURUMU AĞIR

İtfaiye ekiplerinin soğutma çalışmalarını başlatmasının ardından olay yerine gelen Gaziantep Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, olayda 3 kişinin öldüğünü ve çok sayıda yaralıdan 7'sinin durumunun ağır olduğunu açıkladı. Vali Yardımcısı Taşdöğen, yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldığını kaydetti.

Taşdöğen, incelemesinin ardından olay yerinden ayrıldı. İtfaiye erlerinin soğutma çalışmasını tamamlamasının ardından Olay Yeri İnceleme ekipleri, yangının başladığı iş merkezinde çalışma başlattı. Hastanede tedaviye alınan yaralılardan bazıları, ayakta tedavilerinin ardından taburcu edilirken, dumandan etkilenen kişilere süt içittirilerek, oksijen tedavisi uygulandı.

Başlangıçta 3 kişinin öldüğü bildirilen yangında, daha sonra 1 kişinin hastanede yapılan müdahale ile hayata döndürüldüğü belirtildi. Aralarında Suriye uyruklu işçilerin de bulunduğu 7'sinin ağır, 45 kişinin yaralandığı yangında, 10 kişinin tedavisi Yoğun Bakım Ünitesi'nde sürerken; ölü sayısının artmasından endişe duyuluyor. Yangın nedeniyle yaya ve araç trafiğine kapatılan cadde, soğutma çalışmalarının tamamlanmasının ardından yeniden trafiğe açıldı. Öte yandan hayatını kaybedenlerin isimlerinin, İbrahim Gemici ve Mehmet Alakırık olduğu öğrenildi.


AHMET HAMDİ ÇİÇEK / DHA


  http://www.radikal.com.tr/115957011595702

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ey başbakan sen bunları niye görmüyorsun? - demetsahin01

  Başbakanımız yatak odamıza, rahmimize bile girerek namus bekçiliği yapacağına Türkiye'de kanayan yara olan işçi hakları ve çalışma güvenliğine yoğunlaşsın. Bununla ilgili tek laf etmez ki..

  İşte size öncelikli çözmeniz gereken konu - cselcuk

  Türkiye'de iş güvenliği. Kızlı erkekli kalan gençlerle uğraşacağınıza, etrafınıza biraz daha bakın. Çözülecek yüzlerce sorun göreceksiniz... Kızlı erkekli yaşayan gençleri de bırakın meseleleri varsa kendi aralarında ve aileleriyle çözsünler. Devletin herşeye bulaşması gerekmiyor.