Gaziantep'te ölenlerin sayısı 5'e yükseldi

Gaziantep'te ölenlerin sayısı 5'e yükseldi
Gaziantep'te ölenlerin sayısı 5'e yükseldi
Gaziantep adliyesindeki silahlı saldırıda ölenlerin sayısı 5'e yükseldi.

GAZİANTEP - Adliye otoparkı girişinde dün yaşanan olayda yaralanan Mehmet Kenan Dedekurt (29), tedavi gördüğü 25 Aralık Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Dedekurt'un cesedi, Gaziantep Adli Tıp Kurumu Otopsi Merkezi'ne kaldırıldı.

Polise teslim olan zanlı A.Ç'nin, "başka bir olaydan dolayı hasım olduğu kişiler yerine yanlışlıkla boşanma davasından çıkanlara ateş açtığı" olayda, Zeki Erdem Özümsöğüt (26), Atilla Dedekurt (34) ve Hatice Şenel Dedekurt (54) olay yerinde, Esra Dedekurt da (29) hastanede ölmüş, 2 kişi de yaralanmıştı. Hasan Kılıç'ın tedavisi sürüyor.

CUMHURİYET SAVCILIĞI: YANLIŞ KİŞİLER ÖLDÜRÜLDÜ
Dünkü katliamda ‘yanlışlıkla başka kişilerin öldürüldüğü’nün ortaya çıkmasının ardından Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı bir açıklama yaparak olayın geçmişine ışık tuttu.

Savcılık Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada, 17 Ekim 2012'de TEDAŞ İl Müdürlüğü yakınlarında meydana gelen ve 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin ağır yaralandığı silahlı çatışmanın, dün 6. Ağır Ceza Mahkemesi 'nde görülen duruşmasının ardından gerçekleştiği belirtildi. Adem Çetin'in, 6 ay önce meydana gelen çatışmanın intikamını almak için yanlışlıkla hasmı zannettiği, başka bir boşanma davası tarafları olan ve olaylarla herhangi bir ilgisi bulunmayan, kişileri hedef alarak, uzun namlulu Kaleşnikof marka tüfekle ateş ettiği kaydedildi.

Açıklamada, şöyle denildi:
"Şüpheli suçta kullandığı, seyyar dipçikli Kaleşnikof marka tüfek, 1 adet çelik yelek, 3 adet dolu tüfek mermisi, biri olay yerinde elde edilmek üzere 2 adet şarjör ve olay yerinden temin edilen çok sayıda boş fişek ile gözaltına alınmıştır. Şüpheliye suçu işlemekte yardım ve yataklık yapan meçhul şüpheliler yönünden soruşturma devam etmektedir."