Gaziantep'te saldırı: 1 şehit

Gaziantep'te saldırı: 1 şehit
Gaziantep'te saldırı: 1 şehit
Osmaniye-Gaziantep üçgenindeki Amanos Dağları'nda arama tarama faaliyeti yürüten askerlere PKK'lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu ağır yaralanan 25 yaşındaki asker tedavi için getirildiği Adana'da şehit oldu.

Hatay’ın Dörtyol ilçesindeki Jandarma Komando Tabur Komutanlığı timleri, Amanos Dağları’nda   PKK ’lılara yönelik arama tarama faaliyeti sürdürürken, bugün sabah saat 05.30 sıralarında saldırıya uğradı. PKK'lılar tarafından açılan ilk ateşte  er Ufuk Demirel ağır yaralandı. Ekiplerin de karşılık vermesiyle bölgede kısa süreli çatışma çıktı. Jandarma, sık ormanlık ve sarp kayalıklarla kaplı bölgede kaçan PKK'lıların peşine düştü. Ağır yaralanan asker ise helikopter ile Adana’daki Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne getirildi. Burada yapılan tüm müdahaleye karşın yaralı asker kurtarılamadı. Şehit Jandarmanın cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Şehit askerin cenazesi toprağa verilmek üzere memleketine gönderilecek.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA 

Genelkurmay Başkanlığı saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şunlar dile getirildi: "Osmaniye Hasanbeyli ilçesinde bir gün önce dört adet rüzgar tribününün Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından El Yapımı Patlayıcı ile kullanılamaz hale getirilmesi sonrası başlatılan operasyon esnasında çıkan çatışmada, Kahraman bir silah arkadaşımız ağır şekilde yaralanmış, derhal helikopter ile Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edilmiş, ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur"

DHA