Gaziantep´te tüneli su bastı, mahsur kalanları itfaiye kurtardı

Gaziantep´te tüneli su bastı, mahsur kalanları itfaiye kurtardı
Gaziantep´te tüneli su bastı, mahsur kalanları itfaiye kurtardı
Gaziantep'te, sağanak yağmurun ardından su basan tünelde otomobillerinin arızalanması ile 2 kişi mahsur kaldı. Kısa sürede suların yükselmesi ile otomobilin tavanına çıkarak yardım isteyen 2 kişi, tünele gelen itfaiye ekipleri tarafından omuzda taşınarak kurtarıldı.

RADİKAL - Gaziantep 'te akşam saatlerinde etkili olan ve 20 dakika süren şiddetli yağış, su baskınlarına neden oldu. Kent merkezi ile Karşıyaka semtini birbirine bağlayan Mücahitler Mahallesi'ndeki tünelden geçmeye çalışan İmam Hüseyin Kahya yönetimindeki 27 PN 138 plakalı otomobil arızalandı. İlerleyemeyen otomobilinde ismi öğrenilemeyen arkadaşı ile bekleyen Kahya, bir süre sonra suların yükselmesiyle otomobilin üzerine çıkarak cep telefonundan itfaiye ekiplerini aradı. İhbarın ardından su yüksekliğinin bir metreyi bulduğu tünel araç ulaşımına kapatıldı. Onlarca kişinin meraklı gözlerle izlediği otomobil üzerinde bekleyen 2 kişi, bir süre sonra suya giren bir itfaiye eri tarafından peş peşe omuzda taşınarak tünel dışına getirildi.

Karşılaştığı durum karşısında şoke olan İmam Hüseyin Kahya ve arkadaşı, bir süre sonra suyun çekilmesiyle çalışmayan otomobili vatandaşların yardımıyla tünel dışına iterek çıkardı.

Eve gittiği sırada tünelde bir anda suların yükseldiğini ve aracının hareket etmediğini söyleyen İmam Hüseyin Kahya, "Otomobil durdu. Bir süre bekledik ama sular yükselince korkup, otomobilin üzerine çıktık. Sonra itfaiyeyi aradık, onlar gelip bizi kurtardı" dedi.
Öte yandan kentte sağanak yağışın ardından bazı noktalarda su baskınları yaşandığı bildirildi.
DHA-Hasan KIRMIZITAŞ, Metin Faruk TAMER


  ETİKETLER:

  Gaziantep

  ,

  Karşıyaka

  ,

  Akşam

  ,

  Tünel

  ,

  İmam

  ,

  kent