Gazi'de 'Kameraya hayır' eylemi

Gazi Mahallesi'nde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün MOBESE kamerası yerleştirmesini protesto eden bir grup, polisle çatıştı. Eylemciler, önceki gün akşam İsmetpaşa Caddesi'deki Dörtyol otobüs durağı yakınında bulunan bir direği...

İSTANBUL - Gazi Mahallesi'nde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün MOBESE kamerası yerleştirmesini protesto eden bir grup, polisle çatıştı. Eylemciler, önceki gün akşam İsmetpaşa Caddesi'deki Dörtyol otobüs durağı yakınında bulunan bir direği, MOBESE kamerası yerleştirileceği gerekçesiyle kesti. Grup daha sonra yasadışı örgüt lehine slogan atarak yürüyüşe geçti. Çevik kuvvet panzer eşliğinde biber gazıyla eylemcilere müdahale etti. Gruptakiler ara sokaklara dağıldı. Aynı caddenin farklı noktalarında tekrar toplanan gruplar barikat kurdu. Yola molotofkokteyli atan göstericiler ateş yaktı.
Polisin ikinci müdahalesinin ardından gruptakiler yine dağıldı. Barikatları dağıtan polis, ara sokaklarda 10 kişiyi gözaltına aldı. Gazi Polis Merkezi'ne dönüş sırasında çevik Kuvvet ekipleri 'Ne mutlu Türküm diyene' ve 'Her şey vatan için' şeklinde tempo tutarak uygun adımla yürüyüş yaptı.