Gaziosmanpaşa ve Bağcılar yağmura teslim

Yağış beklentisi içindeki İstanbul, dün akşam saatlerinde bastıran sağanakta zor anlar yaşadı. Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar başta olmak üzere birçok ilçede su baskınlarına neden oldu.
Yağış nedeniyle Gaziosmanpaşa'da Küçükköy...

İSTANBUL - Yağış beklentisi içindeki İstanbul, dün akşam saatlerinde bastıran sağanakta zor anlar yaşadı. Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar başta olmak üzere birçok ilçede su baskınlarına neden oldu.
Yağış nedeniyle Gaziosmanpaşa'da Küçükköy, Karadeniz Mahallesi ve Yıldıztabya, Esenler'de Çinçin Deresi ve Eyüp'te Alibeyköy ile Bağcılar ilçesinde çok sayıda ev ve işyerini su bastı. İtfaiye ekiplerine, özellikle binaların bodrum katlarında mahsur kalanlar olduğuna yönelik çok sayıda ihbarda bulunuldu. Esenler Atışalanı'nda ise bazı vatandaşlar, su birikintisi nedeniyle hareket edemeyen araçlarında mahsur kaldı. Bölgelerinde yağışın etkili olmadığı itfaiye grup ve müfrezelerinden, özellikle Gaziosmanpaşa ve Bağcılar itfaiye gruplarına çok sayıda araç takviyesi yapıldı. Bu arada, Gaziosmanpaşa ve Bağcılar itfaiye binalarına gelerek tepki gösteren bazı vatandaşlar, tahliye çalışmalarının gecikmesine neden oldu.
Sıcaklık düşecek
İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, etkili yağışın bugün öğle saatlerine kadar il genelinde, öğleden sonra da Anadolu yakasında süreceğini açıkladı. Yıldırım, "Sabah saatlerinde kuvvetli poyraz bekleniyor. Bu nedenle hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalacak" dedi.