Gaziosmanpaşa'da bomba patladı:1 ölü, 1 yaralı

Gaziosmanpaşa'da bomba patladı:1 ölü, 1 yaralı
Gaziosmanpaşa'da bomba patladı:1 ölü, 1 yaralı
Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi'nde kullanılmayan bir tekstil fabrikasının girişindeki çöp konteynerine bırakılan bomba büyük bir gürültüyle patladı. Patlamada, fabrikada bekçilik yapan Mehmet Salih Özçelik (40), parçalanarak yaşamını yitirdi. Yoldan geçen bir kişi hafif şekilde yaralandı


Patlama, saat 22.15 sıralarında Galeri Caddesi'ndeki kullanılmayan fabrikanın girişinde meydana geldi. Bekçi kulübesinin önünde bekleyen Mehmet Salih Özçelik, patlamanın ardından vücuduna isabet eden metal parçalar sonucu yaşamını yitirdi. Bu sırada caddede yürüyen bir kişi bacağından yaralandı. Patlama sonrası olay yerine çok sayıda polis ve ambulans ekibi sevk edildi. Polis, çevrede güvenlik önlemi aldıktan sonra incelemelere başladı. Polis, patlamaya neden olan bombanın türünün incelemelerin ardından belirleneceğini söyledi.

ERGENEKON SAVCISI ZEKERİYA ÖZ OLAY YERİNDE

Ergenekon Soruşturması'nı yürüten Savcı Zekeriya Öz ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Çapkın, “Patlama, çöp konteynerinin yanına bırakılan patlayıcı maddeden kaynaklandı. Patlama sonrası 1 vatandaşımız hayatını kaybetti. Konunun diğer tarafının ne olduğunu araştırıyoruz. Patlayıcının türü henüz belli değil. Şu an için bir şey söylemek doğru değil. Uzman arkadaşlarımız inceliyor. Ama insanı öldürebilecek bir patlayıcı olduğunu söyleyebilirim” diye konuştu.
Öte yandan patlamada ölen Mehmet Salih Özçelik'in yakınları, olay yerine geldi. Sinir krizi geçiren Özçelik'in yakınlarını polis sakinleştirmekte güçlük çekti.