Gaziosmanpaşa'da patlama: 9 yaralı

Gaziosmanpaşa'da patlama: 9 yaralı
Gaziosmanpaşa'da patlama: 9 yaralı
Gaziosmanpaşa Küçükköy'deki bir parke imalathanesinde sanayi tüpünün patlaması sonucu İlk belirlemelere göre 9 kişi yaralandı.

RADİKAL - Gaziosmanpaşa Küçükköy’deki bir parke imalathanesinde sanayi tüpünün patlaması sonucu İlk belirlemelere göre 9 kişi yaralandı.

Olay saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Şemsipaşa Caddesi, 54. Sokak’ta bulunan bir parke imalathanesinde bulunan sanayi tüpü büyük bir gürültüyle patladı. İmalathane harabeye dönerken, 9 kişi de yaralandı. Patlama üzerine olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Cadde de trafiğe kapatıldı. Yaralılar ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. 2 yaralının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Patlama nedeniyle imalathanenin önünde bulunan bir araç hurdaya dönerken, çevredeki araçlarda da hasar oluştu. 

BAŞKAN USTA: YARALANANLARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Küçükköy İstanbul Caddesi’nde bu akşam meydana gelen patlamada yaralananlar için acil şifalar dileğinde bulundu.

Akşam saatlerinde Küçükköy İstanbul Caddesi’nde, bir parke imalathanesinde sanayi tüpünden kaynaklandığı belirtilen patlamada yaralananlar olduğu bilgisi üzerine bir açıklama yapan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Başkan Usta yaptığı açıklamada, “Bugün Küçükköy İstanbul Caddesi’nde bir binada patlama olmuştur.

Patlamada bazı vatandaşlarımızın yaralandığı bilgisi bize ulaştı. Yaralı hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah’tan acil şifalar diliyorum. Gaziosmanpaşa Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla hemşehrilerimizin yanında olacağız ve her türlü desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

'TERÖR EYLEMİ BELİRTİSİ YOK'

Gaziosmanpaşa Kaymakamı Yaşar Karadeniz, Şemsipaşa Mahallesi'nde bir iş yerinde meydana gelen patlamanın doğalgaz sıkışmasından kaynaklanabileceği ihtimali üzerinde durulduğunu, terör eylemine yönelik bir belirti bulunmadığını bildirdi.

Karadeniz, patlamanın meydana geldiği Küçükköy Caddesi'ndeki iş yerine gelerek, incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karadeniz, doğalgaz sıkışması ihtimali üzerinde durulduğunu söyledi. Karadeniz, patlamada 11 kişinin yaralandığını belirterek, "Biri ağır, onun dışındakilerde herhangi bir hayati tehlike yok. Terör eylemine yönelik bir belirti yok" dedi.

İGDAŞ'TAN PATLAMA AÇIKLAMASI

İGDAŞ, Gaziosmanpaşa Küçükköy'deki bir parke imalathanesinde meydana gelen patlamayla ilgili olarak, "İlk incelemede; patlamanın doğalgazdan meydana geldiğine dair herhangi bir bulguya rastlanmamıştır" açıklaması yaptı.

İGDAŞ'tan yapılan açıklama şöyle:
Bugün akşam saatlerinde Gaziosmanpaşa Şemsipaşa Mahallesi, Küçükköy Caddesi No: 234 adresindeki binada bir patlama meydana gelmiştir. 187 Doğalgaz Acil Hattı'na gelen ihbar üzerine olay yerine giden İGDAŞ ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede; patlamanın doğalgazdan meydana geldiğine dair herhangi bir bulguya rastlanmamıştır.
Söz konusu adreste meydana gelen olayın kesin nedeni, yapılacak adli soruşturma sonucunda netlik kazanacaktır.

(DHA)