GEA'dan felakete yardım

Güney Asya'daki felaketzedelere destek olmak amacıyla 'bağış karşılığı bilet' yöntemiyle Sertab Erener konseri düzenleyen GEA Arama Kurtarma ekibi, yaklaşık 126 bin YTL değerinde malzeme topladı.

İSTANBUL - Güney Asya'daki felaketzedelere destek olmak amacıyla 'bağış karşılığı bilet' yöntemiyle Sertab Erener konseri düzenleyen GEA Arama Kurtarma ekibi, yaklaşık 126 bin YTL değerinde malzeme topladı. Geçen perşembe günü İş Sanat Kuleleri'nde düzenlenen konserin biletleri malzeme bağışı karşılığında verilmişti. İlaç firmalarının da aralarında olduğu bazı kurum ve kuruluşlar toplu bağışla bilet almıştı.
GEA, kampanya kapsamında ağrı kesici, antibiyotik gibi ilaçların yanı sıra tansiyon aleti, derece, cerrahi set, muayene feneri, eldiven gibi tıbbı malzemeler ile 500 oyuncak tavşandan oluşan yaklaşık 126 bin YTL'lik bağış toplandığını açıkladı. GEA ekibiyle birlikte Erener de dün akşam saatlerinde uçakla Sri Lanka'ya gitti.
GEA ekibi ve Erener, Sri Lanka'da yetimhaneler ve bazı kamplarda çocuklar için rehabilitasyon çalışmaları yapacak ve hükümet yetkilileriyle görüşecek.


    http://www.radikal.com.tr/7371287371280

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.