'Gece hayatına' Ergenekon baskını

'Gece hayatına' Ergenekon baskını
'Gece hayatına' Ergenekon baskını

Reina?ya yapılan baskın sırasında çevrede güvenlik önlemi alındı.

İSTANBUL- Reina’nın Güvenlik Müdürü eski SAT Komandosu Ergin Gedik ile iki emekli SAT komandosu Beykoz Poyrazköy’de bulunan silah ve mühimmatlarla ilgili Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Ünlü gece kulübü Reina’nın açılış gecesinde de aramalar yapıldı. İşletmenin avukatı Metin Işık  “Aramanın işletmemizle ilgisi yok. Konu   özel güvenlik şirketi elemanıyla ilgili” dedi.
Polis önceki akşam saat 20.00 sıralarında  Ergin Geldikaya ve onunla ilişkili oldukları öne sürülen iki emekli SAT komandosunu gözaltına alındı. Gözaltının ardından açılış gecesi yapılan Reina’ya  saat 22.00’de polis geldi ve arama yapmaya başladı. Yapılan aramanın ardından çuval dolusu evraka incelenmek üzere el konuldu. Polis aracına konulan delil poşetleri ve evraklar incelenmek üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Aynı saatlerde Geldikaya’nın Üsküdar’da bulunan evinde de arama başlatıldı. Sokak, güvenlik şeridiyle araç ve insan trafiğine kapatıldı. Uzman polisler evde uzun süre arama yaptı. Evden çok sayıda dosya, delil poşeti birçok CD ve kitap çıkarıldı. Evden çıkarılanlar arasında bir varilin de olduğu görüldü. Olay yerine çağırılan Selimiye mahalle muhtarı konu ile ilgili olarak “zabıt tuttular ben de imzaladım. Üç aydır burada kalıyordu. Kendisi mahalleme kaydını yaptırdı” şeklinde konuştu.
Reina işletmesinin avukatı Mehmet Işık, Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan aramanın işletmeleriyle bir ilgisinin bulunmadığını, konunun tamamen hizmet veren özel güvenlik şirketi elemanıyla ilgili olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: “Olay güvenlik şirketi elemanlarından birisi hakkında  ’Ergenekon’cu olduğundan bahisle arama ve soruşturma yapılmış olup, yapılan aramanın işletmemizle ilgisi yoktur. Güvenlik görevlisinin, emekli Asker olduğu öğrenilmiştir.” Ergenekon soruşturmasını başlatan el bombalarının sahibi olduğu öne sürülen emekli astsubay Oktay Yıldırım da  Reina’nın güvenlik müdürlüğünü yapmıştı. (Radikal)