'Gece âlemi'ni sarsan cinayet

İstanbul'da Paşa ve Susam gibi birçok eğlence mekânında işletmecilik yapan Cevat Tuksavul, bıçaklanarak öldürüldü.

İSTANBUL - Beyoğlu'nun ünlü bar işletmecisi Cevat Tuksavul, evinde ölü bulundu. Polis, Tuksavul'un eşcinsel cinayete kurban gitmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.
Cinayet, Cevat Tuksavul'un iki gün arka arkaya işe gelmemesi üzerine ortaya çıktı. 'Pasha', 'Susam' ve son olarak da Taksim'deki 'Pucci' restoranın işletmeciliğini yapan Tuksavul'un iki gün üst üste işe gelmemesi üzerine şüphelenen iş arkadaşları durumu polise iletti. Polis önceki gece Tuksavul'un Cihangir Caddesi'ndeki evine gitti. Uzun süre kapıyı çalan polis ekipleri, içeriden ses gelmeyince çilingir çağırttı. İçeri giren polis ekipleri, Tuksavul'un cesediyle karşılaştı.
Meçhul arkadaş
Polisin edindiği bilgilere göre, eşcinsel olduğu ileri sürülen Tuksavul, iki gün önce adı açıklanmayan bir bara eğlenmeye gitti. Uzun süre burada içki içen ve eğlenen Tuksavul, bir erkek arkadaşıyla bardan ayrıldı. Cihangir'deki evine giden Cevat Tuksavul ile kimliği henüz tespit edilemeyen arkadaşı arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktığı belirtildi. Tartışma bir süre sonra kavgaya dönüştü. Tuksavul'un önce boğazını sıkarak boğan katil, sonra ekmek bıçağını rastgele sapladı. Yetkililer, katilin Tuksavul'un öldüğünden emin olmak için boğduktan sonra da kurbanının vücuduna defalarca bıçak sapladığının belirlendiğini söyledi. Tuksavul'un vücudunda 14 bıçak darbesine rastlandı.
Cinayet sırrını koruyor
Olay yerinde detaylı inceleme yapan polis, delillerin Tuksavul'un muhtemel bir eşcinsel cinayete kurban gitmiş olabileceğini gösterdiğini ve çalışmaların bu ihtimal üzerinde yoğunlaştığını ifade etti. Olayla ilgili geniş çaplı bir operasyon başlatan polis, Tuksavul'un ölümünün ardındaki sır perdesini aydınlatmaya çalışıyor.