Gecenin 'flaş' haberi AA'dan: CNN Int. önünde 'dev' protesto

Gecenin 'flaş' haberi AA'dan: CNN Int. önünde 'dev' protesto
Gecenin 'flaş' haberi AA'dan: CNN Int. önünde 'dev' protesto
CNN Int.'in New York'taki ofisi önünde 6 kişi tarafından düzenlenen protestoyu Anadolu Ajansı 'flaş haber' olarak duyurdu.

Radikal.com.tr - Türkiye 'nin pek çok şehrinde bu gece hem Gezi Parkı eylemlerinde ölen ve yaralananlar için hem de Lice'deki 'kalekol' protestosunda yaşamını yitiren Medeni Yıldırım ve yaralanan 9 kişi için eylemler yapıldı. İstanbul , Ankara ve Yüksekova'da gibi merkezlerde polisin eylemlere müdahalesi oldu ve gözaltılar yaşandı. Ancak Anadolu Ajansı'na göre 'flaş' gelişme bu topraklardan çok uzaklarda, New York'ta yaşandı: CNN International önündeki 6 kişilik protesto.
AA 'flaş gelişme' olarak duyurduğu haberi şöyle verdi:
"ABD’nin New York eyaletinde altı Türk’ten oluşan bir grup, dün Gezi olaylarıyla ilgili taraflı haber yapmakla suçladıkları CNN International televizyonunu protesto etti. CNN’in New York’taki merkez binası önünde gösteri düzenleyen grubun elindeki, İngilizce ”Gerçek haber TRT’den izlenir” ve CNN’in baş harfleriyle “Crush News Network” (Çarpıtılmış Haber Ağı) yazılı dövizler dikkat çekti. Türk bayraklı grup ayrıca üzerinde “CNN, bunu da göster” yazılı, polise taş atan kişilerin olduğu bir fotoğrafı da taşıdı." 

"CNN TÜRKİYE'DE SAVAŞ VARMIŞ GİBİ YAYIN YAPTI, ONU KINADIK"

Öte yandan eyleme katılanlardan Mehmet Durmuş, amaçlarını DHA'ya verdiği demeçte şöyle anlatırken CNN'in Türkiye'de "savaş varmış gibi" yayın yapmasını kınadıklarını söyledi.
Durmuş ayrıca tepkilerini CNN yöneticileri ve Kongre üyelerine de ileteceklerini belirterek, "CNN, daha önce sadece Körfez Savaşı'nda bu şekilde yayın yapmıştı. Şimdi de Türkiye'de savaş varmış gibi gösteriyorlar. Biz, bu yayın politikasına tepkimizi göstermek için bugün burada toplandık" dedi.