@ismailsaymaz

Gedik'i vurana ilk teşhis

Gedik'i vurana ilk teşhis
Gedik'i vurana ilk teşhis
Maltepe Gülsuyu'nda 21 yaşındaki Hasan Ferit Gedik'in ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırının faillerinden biri, olayın tanığı tarafından teşhis edildi.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Maltepe Gülsuyu ’nda Hasan Ferit Gedik’in öldürülmesiyle ilgili faillerden biri teşhis edildi. Gedik’in vurulduğu an yanında bulunan S.A. adlı tanık, emniyette teşhis işlemine alındı ve gösterilen şüphelilerden M.K.’nın üzerlerine ateş eden üç kişiden biri olduğunu ifade etti. Görgü tanığı S.A., önceki gece saat 23.30’da İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nde alınan ifadesinde özetle şunları söyledi:
“Yüz metre ilerimizde basın açıklaması yapılırken biz de Ferit’le köşede sohbet etmekteydik. (...) Birkaç dakika sonra merdivenden aşağı bir kadınla çocuğun arkasında, o esnada camdan gelen ışık nedeniyle sadece birisinin yüzünü görebildiğim üç şahıs ellerinde silah ile bize doğru geliyordu. Kadın çocuğa ‘Gir içeri’ dedi ve çocuğu ile birlikte içeri girdi. Sonrasında yüzünü gördüğüm, üzerinde beyaz tişörtlü, kirli sakallı, 1.75 - 1.80 boylarında, hafif yapılı şahısla bu şahsın yanında bulunan şahıslar silahları bize doğrulttu. Şahısla aramızda 6 - 7 metre mesafe vardı. Bu esnada kimin bağırdığını tam olarak bilmiyorum ama şahıs ‘Kaçın kaçın’ diye bağırmaya başladı. Bağrışmalar üzerine ben ve Ferit kaçmaya başladık. Bir el silah sesi duydum. Ferit’in bir anda vurularak yere düştüğünü gördüm. Ferit’ten kan aktığını gördüm. Kendimi yere attım. 20 - 30 el ateş edildi. Kalabalık grup bize doğru koşmaya başladı. Ferit’in yanından istemeden de olsa ayrılırken o yerde hareketsiz bir şekilde yatmaktaydı. Ferit’in vefat ettiğini daha sonra sosyal medyadan öğrendim.”

‘Bu şahsı kesin tanıdım’
Bu ifade sonrası S.A., teşhis işlemine alındı. S.A., 38 yaşındaki M.K.’yı göstererek, “Bu şahıs ifademde belirttiğim üzere, beyaz tişörtlü, kirli sakallı, 1,75 - 1.80 boylarında, hafif yapılı, aramızda 6-7 metre mesafe bulunan, ellerinde silah bulunan şahıslardan birisidir. Şahsı kesin tanıdım ve teşhis ettim” dedi. Avukat Evrim Deniz Karatana, soruşturmayı TMK 10. maddeyle yetkili savcı İrfan Fidan’ın yürüttüğünü ifade etti.

Üç gün sonra toprağa verildi

Gedik’in Armutlu Cemevi’nde üç gün bekletilen cenazesi, vurulduğu yerde anma yapılmasına valiliğin izin vermesi üzerine dün toprağa verilebildi. Binlerce kişi olayın yaşandığı yerde anma yaptı. Anne Nuray Gedik ve dede Mustafa Meray tabutun başında gözyaşı döktü. Gazi Mezarlığı’na defnedilen cenazeyi karşılayanlar arasındaki silahlı kişiler havaya ateş açtı. Tutuklu baba İbrahim Gedik de cezaevinden izinli gelerek törene katıldı. SERKAN OCAK/İSTANBUL

Gülsuyu çetesi için 36 ayrı suçlama

Gedik’in öldürülmesinden sonra Gülsuyu’nda Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yapılan operasyonda gözaltına alınan 22 kişi adliyeye sevk edildi. Emniyet ise yaptığı açıklamada suç örgütünün 36 ayrı eyleminin tespit edildiğini belirtti. Bu eylemler arasında Gedik’in öldürülmesi ve 3 kişinin yaralanmasının yanı sıra 17 kişinin yaralanması, 4 kişinin öldürülmeye çalışılması gibi eylemler yer alıyor. Operasyonda, Gedik’in öldürüldüğü silahlar da denizden çıkmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/115388011538805

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Resimler - 850ahmet

  Evet olay resimleri herkes görüyor.Şayet polis o resimlerdeki silahlı teröristleri almayı deneseydi olacakları düşünebiliyormusunuz.Bu kendini bilmez örgütü şirin göstermeye çalışanlara resimlerin bir şey söylemesi mümkün değil.Çünkü ölen gencin babasının feryadını bile duymadılar.Baba ben evladımın cenazesini devn etmeye geldim diyor. Oğluma bana verin diyor.Ama terbiyesiz örgüt elemanı bu konuda sen hiç bir şey diyemezsin ve söz hakkında yok diyor.Biz bu cenazeyi öldüğü yere götüreceğiz diyor.Baba çaresiz anne çaresiz. Çünkü onların derdi başka.Orada aşırılıklar yapacaklar gövde gösterisinde bulunacaklar ve polisi müdahale etmeye zorlayacaklar ki etrafı yakıp yıksınlar. Ama polis oyuna gelmedi.Onların istediğini yapmadı.Bu sefer tahrik için yüzlerini paçavralarla kapayıp ellerine silah alarak tahrike çalıştılar.Ama polis yine tahrik olmadı ama kamera kayıtları ile teker teker tespit edildiler.Bu gün veya yarın evlerinden veya saklandığı yerlerden çıkarırlar.Ailenin başı sağ olsun. Ölen'e Allah rahmet etsin.Bu arada o ailede cenaze devn edildiği için örgütün tehtidinden kurtulmuştur.

  hasan feritigediği öldürenler devletce biliniyordur. - okkes cavus

  hasan ferit gedik olayı göz göre göre aylar önceden ölümler geliyorum demiş. halk mahallesindeki yaşanan uyuşturucu olayını önlemek için haftalardır silahlı nöbet tutarken. emniyetin bundan haberinin olmaması anlaşılır gibi deyil. bu uyuşturucu şebekesini kimler oluşturuyor. kimler besliyor silahlandırıyor. bu şebeke kısa zamanda oluşan bir oluşum olmadığı kesin. bunlar daha evvelde çeşitli mahallelerde olaylar yapmışlar. ve Hasan Feritin mahallesine çok kere gelmiş olmalılar ki, halk bayağı tedirgin olmuş olaylar emniyete mutlaka haber verilmiş olmalı. ama önem verilmemiş halk kendisi nöbete başlamış. bu kadar vahim bir olayda failler yakalanmamış. en son bu ölümlü olay meydana gelmiş. bu mikroplar tek tek yakalanıp, toplumu uyuşturucuya ve ahlaksızlığa alıştırmak örgütlü kiralık adam öldürme şebekesi kurup cinayetler işletmekten yargılanmalılar. bir ülkede mafyadan bahsediliyorsa orada büyük bir ihmallik var demektir .......

  Ölü seviciler - PAN-ZEHİR

  Silahlı şahıslara bakınca ,şimdi devletin neden bu tarz ölü sevicilere 3 gün izin vermediğini daha da iyi anlıyoruz. Masum insanları öldüren bir örgüt olan DHKPC'nin maşaları kalkmış Rahibe Teresa gibi ortalarda dolaşıyor. Devlet kalkıp müdahale etse en kötü polis yine bizimkisidir.

  şova gelll - isakent

  fotografa bakın devletin acziyetini görün terör örgütü dhkpc elinde kalaşnikof ile etrafa korku salıyor buna izin veren emniyet müdürü derhal istifa etmeli kim bu adamlar ne cesaret devlete dayatıp 3 gün cenazeyi bekletip ölen gencin cesedinden bile faydalanıp şova kalkıyor buna izin verenlere yazıklar olsun

  ? - likapa

  eli silahlı teröristlerin ne işi vardı cenazede anlamadım.