'Gel, teslim ol oğlum'

Garih cinayetinden aranan Yener Yermez, önceki gece yarısı İstanbul'dan Kayseri'deki dayısı Ahmet Bayram'a telefon ederek,
"Teslim olmayı düşünüyorum" dedi. Bayram, kendisinin Yermez'i ikna edebileceğini söyledi.
Polise ifade veren aile serbest bırakılırken,
anne Fatma Yermez şöyle dedi: Oğlum hiç beni incitmek istemedi. Cinayeti işlediğine inanmıyorum. Teslim olup kendini ve bizi aklasın.

KAYSERİ - Gelişmeler ve emniyet yetkililerinin yaptığı açıklamalar işadamı Üzeyir Garih cinayetinde firari er Yener Yermez'i katil olarak gösterirken, aile oğullarının cinayet işleyemeyeceğini söylüyor.
Yermez ailesi fertlerinin polise verdiği ifade şöyle:
Anne Fatma Yermez: Böyle bir büyük ve güzel adamı öldürmüşse, oğlum ölsün daha
iyi. Böyle biri benim evladım olamaz.
Ama oğlumun, bu cinayeti işlediğine inanmak istemiyorum. Yener, Üzeyir Garih'in telefonunu bulmuş ya da başkasından almış olabilir. Neden ve niye firar etti, onu da bilmiyorum, anlayamadım. Oğlum bugüne kadar beni incitmek istemedi. Şimdi de benim sözümü dinleyip, teslim olmasını istiyorum. Kendini ve bizi aklasın. Kaçtığı her gün, hem kendine hem de bize eziyet ediyor.
Oğlum bu cinayeti işlemiş olsaydı bize söylerdi. Babası öldükten sonra Yener mahalledeki arkadaşlarıyla birlikte oto teyp hırsızlığına karıştı. 1995'teki cinayeti ise kendisini korumak isterken işledi. Cezaevinden af nedeniyle çıkınca, hemen askere aldılar. 'Cahillik yaptım. Bir daha cezaevine girmeyeceğime söz veriyorum' diyerek askere gitti."
Kardeş Öner Yermez: Ağabeyim, önceki cinayeti kendinden haraç istedikleri için işledi.
Üzerinde bıçak taşımazdı. Mikail Yıldırım ağabeyimi bıçaklamak istemiş. Ağabeyimde
elindeki bıçağı almış, onu öldürmüş. Ben ağabeyimin bu cinayeti işlediğine kesinlikle
inanmıyorum. Ağabeyim teslim olsun, gerçek anlaşılsın.