Gelin arabasının önünü kesenler gasptan yargılanacak

Gelin arabasının önünü kesen dört kişi bahşişi az bulunca mahkemelik oldu. "Gelin arabasından bahşiş istemek bizde âdettendir" diyen zanlılar gasp suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak!

SAMSUN - Gelin arabasının önünü kesen dört kişi bahşişi az bulunca mahkemelik oldu. "Gelin arabasından bahşiş istemek bizde âdettendir" diyen zanlılar gasp suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak!
Samsunlu mobilyacı Mehmet P., ağustosta kızını evlendirdi. Otomobille şehir turuna çıkan düğün konvoyunun önü iddiaya göre aynı mahalleden 19-25 yaşlarındaki Orhan M., Bayram M., Erol K. ve Kenan K. tarafından kesildi. Mehmet P., sonrasını şöyle anlattı: "Örf ve âdetlerimiz gereği bir miktar para verdik. Ama daha sonra 20-25 kişi oldular ve bahşişi beğenmediler. 170 YTL bahşiş verdik. Bunu da beğenmeyip yere attılar ve 500 YTL istediler."
Tartışma kavgaya dönüştü. Mehmet P. ve akrabası Orhan K. bıçaklı zanlılarca ellerinden yaralandıklarını söyleyerek adliyeye başvurdu. Dört zanlı düğün konvoylarının önünü kesmenin âdetten olduğunu söylese de haklarında gasptan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmasını önleyemedi.