Gelin bekârlığa eski sevgilisiyle veda ederken damat geldi

Haber: BAHRİ KARATAŞ / Arşivi

İZMİR - Gelinin bekârlığa veda partisi, damadı şoke etti! İzmir’li M.K., düğünlerinden bir önceki gün arkadaşlarıyla evinde bekârlığa veda partisi düzenleyeceğini söyleyen gelin adayı S.R.’yi, eski sevgilisiyle bastı. Ertesi gün soluğu Adliye’de alan M.K. resmi nikâhları önceden kıyılan S.R.’den boşanmak için dava açıp 30 bin TL de tazminat istedi.
27 yaşındaki klima ustası M.K., sekiz ay önce internet ortamında tanıştığı 23 yaşındaki sekreter S.R. ile evlenmeye karar verdi. Önce resmi nikâh kıyan M.K. ve S.R., salonda düğün yapmaya karar verdi. Düğün için bütün hazırlıkları yapan, evlerini hazırlayan, gelinlik ve damatlıklarını alan, davetiyeler gönderen genç çift arkadaşlarına ayrı ayrı bekârlığa veda partisi planladı. 
Düğünden bir gün önce M.K.  erkek arkadaşlarını çağırarak evde veda partisi verdi. Gecenin ilerleyen saatlerinde damat, arkadaşı R.T.’yle kendi partileri bitince gelinin veda partisine uğramaya, içeri giremeseler de nasıl eğlendiklerini görmeye karar verdi. İki arkadaş meyve sepeti ve çiçek alarak Şirinyer’de S.R.’nin bekârlığa veda partisi verdiği eve gitti. M.K.’nin mahkemeye sunduğu boşanma dilekçesindeki anlatımına göre, evde ışık olmamasına rağmen içeriden zaman zaman ses geldiğini duyan ve şüphelenen M.K. kapının zilini çaldı. 

Kapıyı gecelikle açtı
Kapıyı gelin S.R. gecelikle açtı. Partinin erken bittiğini ve uyuduğunu söyleyen S.R.’ye inanmayan M.K., zorla içeri girdiğinde oturma odasında S.R.’nin daha önce kendisine söz ettiği eski sevgilisi O.M.’yi çıplak halde otururken buldu. M.K. öfkeyle S.R.’ye bir tokat atarken arkadaşının araya girmesiyle evi terk edip, ertesi sabah da soluğu avukatının yanında aldı. Aynı gün İzmir Aile Mahkemesi’ne boşanma dilekçe veren M.K. yaşadıklarını ayrıntılı şekilde anlattı. M.K., düğünü iptal edip, davetiye gönderdiği eş ve dostlarını tek tek arayarak, bu durumu anlatmak zorunda kaldığını belirtti. M.K., yaşadıkları yüzünden psikolojik yardım aldığını da belirtti.
Damat M.K., eşinin kendisine boşa yaptırdığı düğün masrafları için mahkemeden, 15 bin TL maddi ve yaşattığı manevi çöküntü nedeniyle de 15 bin TL manevi olmak üzere toplam 30 bin TL tazminat istedi.