'Gelinim Olur musun' Lübnan'ı da fethetti

Ekranlarda bir dönem tartışma yaratan 'Gelinim Olur musun' adlı Türk patentli yarışma programı, formatını satın alan Lübnan televizyonunda Arap dünyasının ilgi odağı oldu.

ANKARA - Ekranlarda bir dönem tartışma yaratan 'Gelinim Olur musun' adlı Türk patentli yarışma programı, formatını satın alan Lübnan televizyonunda Arap dünyasının ilgi odağı oldu. 'The Perfect Bride-Mükemmel Gelin' adıyla LBC kanalında yayımlanan programda Müslüman gençle Hıristiyan kızın aşkına Suriye, Suudi Arabistan ve Kuveyt'teki izleyicilerden eleştiri gelirken, 'Semra hanım muadili' Iraklı kayınvalide Ayman Bassil program boyunca tepki aldı.
Programa Lübnan, Kuveyt, Suriye, Ürdün, Mısır ve Suudi Arabistan'dan yarışmacılar katıldı ama en çok Müslüman genç Bassel'le Hıristiyan gelin adayı Patricia'nın aşkı konuşuldu.
Finalde Bassel, Patricia'ya canlı yayında evlenme teklif etti. Patricia, ailesinin izni olmadan kabul edemeyeceğini söyledi. Telefonla aranan aile kızlarına destek verince gençler evlenmeyi kararlaştırdı. Sürekli tartışma çıkaran Iraklı kayınvalide Bassil'le oğlu finale kalsalar da birinci olamadılar.
Programın patent hakkının sahibi Global Agency'nin ortaklarından İzzet Pinto, Lübnanlı ünlü bir gazetecinin 'kazanan çiftin tanıştığı, farklı dinlerden oldukları için evlenemedikleri ve yarışmada bunu başarmaya çalıştıkları' yönündeki iddiasını ailelerin reddettiğini söyledi.