Gelinlikle sınava girdi

Gelinlikle sınava girdi
Gelinlikle sınava girdi
Düğün günüyle sınav günü çakışınca Yasemin Balık, merkezi Özel Güvenlik Sertifikası sınavına gelinliğiyle girdi.

Bodrum Milas Havalimanı’nda çalışan 20 yaşındaki Yasemin Balık ve 23 yaşındaki Savaş Özdemir, merkezi sistemde yapılacak Özel Güvenlik Sınavı’nın tarihi, düğün günleri olan 7 Nisan olarak açıklanınca şok yaşadı. Davetiyelerini bile dağıttıkları düğünü iptal edemeyen Yasemin Balıt, dün Muğla Merkez Turgutreis Anadolu Lisesi’ndeki Özel Güvenlik Sınavı’na gelinliğiyle geldi.
Sınav salonu girişinde kadın polis tarafından üst aramasından geçen Yasemin Balık, çevredekilerin şaşkın bakışları altında koşarak sınavın yapılacağı sınıfa gitti. Damatlığını giyen Savaş Özdemir de bahçesinde gelin arabası içinde bekledi. Sınav sonunda gelin, “Çok heyecanlandım. Sınavım güzel geçti. Tamamen tesadüf oldu. Tarihleri değiştirme şansımız olmadı. Bizim için hem güzel bir anı oldu. Beni gelinlikle görenler şaşırdı. Bu sınavla güvenlik sertifikamı alıp mesleğimi daha iyi yapacağım” diye konuştu.
Umudu tabanca atışlarında!
Düğün telaşından sınava iyi hazırlanamadığını belirten gelin Yasemin Balık, tabanca atışları sonucunda iyi bir derece elde ederek geçer not olan 60 puanla özel güvenlik belgesini alacağını umuyor.
Kursiyerleri Yasemin Balık’ı yalnız bırakmayan Global Özel Güvenlik Okulu Müdürü Muammer Özdemir, genç çifte ömür boyu mutluluk diledi. Gelin ve damat, sınavın ardından gelin arabasına binerek alkışlar ve kornalar eşliğinde düğüne gitti. [MUĞLA / DHA]